Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 (64 bit) előtt...

Windows 7 (64 bit) előtt formázás, partíciók létrehozása?

Figyelt kérdés

Windows 7 Ultimate 64 bit telepítése előtt hogy lehet formázni a merevlemezt és újra létrehozni a partíciókat?(Úgy gondoltam, hogy a Rendszernek a "C"-n lesz 52,4 GB Hely a másikon a "D"-n meg olyan 180 GB.+A játékok a C-re teszik a mentést így elég lesz ez a hely? )Letudnátok írni lépésről lépésre vagy belinkelni egy oldalt ahol le van írva?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 22. 13:31
 1/4 anonim válasza:
100%

A W7 telepítő része a formázási és partíciónálási funkció. Így érheted el ezeket a funkciókat:

W7 telepítő bootolás->ahogy betöltötte a telepítő fájlokat kék hátteres képernyőn megjelenik középen a telepítés nyelvi beállításai bill. beállítások, itt OK->aztán felajánlja a frissítést vagy új telepítést, itt új telepítést választasz->aztán jön egy olyan rész ahol haladó felhasználói beállításokkal telepítheted a w7-et, itt már láthatod az elérhető merevlemezeket (ill. partíciókat) és a lista alatt meg is jelennek a formázási és partíciókészítéséhez tartozó funkciók (formázás, partíció törlése ill. létrehozása). Szerintem eddig ez a windows telepító a legegyszerűbb. Partíció létrehozásánál először formázni kell a régit (nem muszáj, de partíciónálás után ugyis le formáztatja veled, mert csak azután lehet használni az új partíciót)->partíció törlése (ezután majd azt írja ki hogy nem partíciónált terület)-> ezután új partíció létrehozása és ezen belül adod meg hogy mekkora méretű partíciót is akarsz a merev lemezedből (az első létrehozott partíció mindig a C, aztán D, E.. stb). tehát így , szerintem nem hagytam ki semmit.

2013. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 belapus ***** válasza:

[link]



Az Easeus honlapjáról töltsd le a legújabb Home verziót.

Itt XP-re mutatja , de a 7-en is hasonló.A különbség, hogy neked az "Apply" előtt még az "Unallocated area"-ra kell kattintani, majd a "Create" gombra, mert ekkor hozza létre a másik partíciót.Felugrik egy ablak, amiben:

- betűjelet,

- nevet adhatsz meg.

- Elsődlegesnek ( Primary ) állítsd a típust.


A C lehet 60 GB, de ha sok játékmentésed lesz, akár 80 is.

2013. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát eddig el voltam 37,4 GB-al, csak most, hogy újratelepítem, ráadásul 64 bit-est így akkor a 64 bit-es helyigénye (+eddig is szűkösen volt, mindig ilyen 3-4-5 GB szabad hely) így akkor több területet adok neki. Én olyan 52 GB-ra gondoltam az is elég?
2013. júl. 22. 17:26
 4/4 belapus ***** válasza:
Minimálisan 20 GB kell a 64 bitesnek.
2013. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!