Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógéphez értők segítségét...

Lili43 kérdése:

Számítógéphez értők segítségét kérem. Hogyan javítsam ki a hibát? XP-m van.

Figyelt kérdés
Amikor bekapcsolom a gépemet, (van szünetmentesem) akkor maga a számítógép bekapcsol, csak a monitor nem. Ilyenkor a gépemen a Reset gombot megnyomom és akkor újraindul a gép. Egy-két sor után az alábbi üzentet írja ki: CMOS checksun error-Defaults loaded. Alatta pedig lehet választani, hogy az F1 gombot nyomom meg vagy a DEL-t. Ha a DEL-t nyomom meg, akkor bejön a BIOS. Ha pedig az F1 gombot nyomom meg, akkor szépen bejön a Windows és minden működik, de a dátumot és az órát újra be kell állítanom.
2013. júl. 30. 18:08
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Ki kell cserélni azt a 3 voltos kis gombelemet az alaplapon.
2013. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Bocsi, ha butaságot kérdezek (ilyennel még nem találkoztam) ezt én is meg tudom csinálni vagy szakember kell hozzá? Közben csináltam egy olyat, hogy újraindítottam a gépet, monitort ki-be kapcsoltam és így azonnal beindult a monitor is, de az alábbi újabb üzenetet kaptam:


CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU soft menü.

2013. júl. 30. 18:50
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Valószínűleg az is ugyan az miatt van. Szerintem nem kell szakember, nem bonyolultabb mint a zsebszámológépedbe elemet cserélni.

http://www.youtube.com/watch?v=tkBWZOtp2is

http://www.youtube.com/watch?v=ao866I9XpTo

2013. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:
Ja, és szinte minden esetben CR2032 -es jelölésű gombelemet kell venned, pár száz forint.
2013. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!