Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen tápegység kell ehhez a...

Görög Andi kérdése:

Milyen tápegység kell ehhez a videokártyához: Sapphire radeon hd6450 2gb ddr3? Van-e valamilyen plusz csatlakozó a tápon amire szüksége van ennek a kártyának?

Figyelt kérdés
Link, ilyesmi és köszi.

2013. aug. 5. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy 300W-os is bőven elég lenne neki, persze jó ha minőségi a táp. Egyébként ennek a kártyának nagyon kicsi a fogyasztása, 20-30W-nál nem több (terhelés alatt).

Még egy jóval erősebb, 6670-es is bőven határon van, nem kell neki táp csatlakozó ahhoz sem.


Egyébként nem hinném, hogy megéri egy ilyen teljesítményű kártyából 2GB-osat venni, úgy sem használja ki semmi. 1GB-os bőven elég.


Egy hasznos link, fogyasztás összehasonlítás:

[link]

2013. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a kártya specifikációjában az szerepel hogy 400w-os táp kell hozzá... na most nem értem akkor. És még kérdezném, hogy van-e valami csatlakozó a tápegységen ami a pci-e -hez kell? Tudomásom szerint van. de már semmiben nem vagyok biztos.
2013. aug. 5. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Igen 400W-ot írnak, de a 400W-os tápok közül még a gyenge hatékonyságú, rossz minőségűekkel is elmegy (ennek ellenére gyenge minőségű táp sosem ajánlatos, inkább egy kisebb teljesítményű, de minőségi, amin van mindenféle védelem).


Éppen olvastam előbb, itt ( [link] hogy 250W-os táppal is működik. Persze függ attól, milyen a többi alkatrész a gépedben. Az én gépemet mértem múltkor, és terhelés alatt is csak éppen hogy felvesz 100W-ot a hálózatból. Szóval hogy miért írnak 400W-ot a gyártók? Szerintem biztonsági okokból. Gyakorlatilag ahogy írtam korábban is 20-30W-nál terhelés alatt sem használ többet az a kártya. A PCI-E maga képes 75W-ot adni egy videokártyának. Ha 75W-nál nagyobb fogyasztású lenne a kártya, nélkülözhetetlen lenne a külső táp csatlakozás. (Megjegyzem, nem tudom, az újabb PCI-E szabványok lehet, több áramot leadnak, ebben viszont nem vagyok biztos).


Egy HD6670-esem van egyébként, az egy jóval erősebb kártya (technológiailag meg nagyjából hasonló szint), mint a HD6450-es és az sem igényel táp csatlakozót. PCI-E probléma nélkül ellátja.


100%, hogy nem kell hozzá külső tápellátás.

2013. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!