Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Vsync lassítja a játékokat?

A Vsync lassítja a játékokat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mégis pontosan mire jó és hogy lassítja-e a játékot.

Mivel volt pár játék, amikor a Vsync miatt akadt.


2013. aug. 21. 22:20
 1/7 soccerway ***** válasza:

Nálam még sosem lassult a játék tőle.

Régebben volt az hogy ha nem volt bekapcsolva, akkor töredezett a kép. Ezt szüntette meg ez az opció, ilyenkor az FPS nem lehetett több, mint a monitorod képfrissítés sebessége, de ez nem volt probléma. Szóval nem.

2013. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lassíthatja is, de ritka.

Arra való, hogy szinkronizálja a renderelt képkockák számát a függőleges frissítési frekvenciához - innen a név: Vertical Synchronization


Ez mit jelent?

Azt, hogy a másodpercenként renderelt képkockák száma sosem lesz több, mint a monitorod frissítési frekvenciája. Ez egy 60Hz-en üzemelő monitor esetén max 60fps -t jelent. Ez egyúttal megszünteti azt az idegesítő problémát is, amit akkor tapasztalsz, ha pl vsync nélkül függőlegesen gyorsan fordulsz mondjuk egy belső nézetes játékban: kép-"szétesés". Tehát elsősorban a képszétesés kiküszöbölésére való. Ha LCD monitorod van, szinte "kötelező" bekapcsolni. Engem legalább is eléggé zavarni szokott a hiánya.

2013. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben

Egyébként lenne még egy kérdésem:


Gyenge konfigom van, mivel nagyon nincs pénz újra, és vannak az újabb játékok, amiken ha leveszek mindent minimumra, akkor is nagyon akadoznak:


Pl Euro Truck Simulator 2 nagyon tud akadni teljesen minimumon... Azon segíthet a Vsync? Mondjuk eléggé hülye kérdés...


Intel Pentium 4 3GHz HT

2GB DDR 400MHz

512MB nVIDIA GeForce 8600GT


Egyébként miért kell egyes játékoknak olyan erős processor?

Mármint ez is szintén egy hülye kérdés, de pl az Euro Truck Simulatornak minek kell erős proci, amikor csak egy nyamvadt kamionnal megyek végig és csak autók jelennek meg?

2013. aug. 21. 22:32
 4/7 soccerway ***** válasza:
azt nem lehet elvárni hogy 10 éves géppel menjen egy mai játék. Kevés a proci, a vga szerintem elég lenne hozzá. Lehet hogy meg lehetne írni a játékot úgy hogy menjen a te gépeden is, de ez nem érdeke a programozóknak.
2013. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát jó, én nem várom el, csak arra lennék kíváncsi, hogy miért kellenek erősebb dolgok hozzá? Mármint tudom, hogy a grafika szebb meg minden, de a proci minek kell olyan erős?
2013. aug. 21. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos mert például a mai programokat már úgy írják meg, hogy figyelembe veszik, hogy elég elterjedtek lettek a több magos processzorok, amik ugye hatalmas teljesítménytöbbletet jelentenek és hát a legtöbb játék manapság ki is használ legalább 2 magot. Senki nem optimalizálja már a programjait egy magos processzorra, mert elég elterjedtek a több magosak ahhoz, hogy legyen értelme ki is használni a benne rejlő lehetőségeket.
2013. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem... Pedig rengeteg jó játék van, amit nem tudok játszani mert egy nyamvadt szutykos Pentium 4-esem van...


Mindenesetre köszönöm a válaszokat! :)


Bár nemhiszem, hogy bármilyen játék is meghaladná a 60FPS-t :D

2013. aug. 22. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!