Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan készíthetek saját zenét?

Hogyan készíthetek saját zenét?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni saját zenéket készíteni. Magát a zenét is én szeretném megcsinálni, a szöveget is szeretném én írni, és felénekelni.


A szövegem megvan. Ha tudok csinálni alá egy nekem tetszô zenét, akkor nagyon boldog leszek.


Hogyan tudok zenét csinálni? Soha nem csináltam még. Szabadon használhatom, felrakhatom youtubra, stb?

Köszi!


2013. nov. 23. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha teljesen magadtol akarod csinálni akkor FLStudio, Ableton, Reason. De nem megy hipphopp sokat kell gyakorolni.

Igen felrakhatod.

2013. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezekkel készíthetô normális zenei is, vagy gagyi lesz a hangzás mindenképpen?

Léteznek ingyenes programok?

2013. nov. 23. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
FL studio-nak perfekt hangzása van és profi program, basshunter is ezen hozott össze sok mindent, pl. boten anna, dota.... :P Van tutorialja is youtube-on.
2013. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Léteznek ingyenes programok?"

Vannak. bár - mint általában az ingyenes programoknál - kicsit meg kell szokni a használatukat.


Például:

Linux Multimedia Studio (van Windowsos változata is) - ez az említett FL Studio alternatívája: [link]


Hydrogen - dobgép: [link]


Jeskola Buzz - moduláris szintetizátor-program: [link]

Sunvox - hasonló, mint az előző: [link]

Pure Data - hasonló, mint az előzőek, csak itt jobban el lehet mélyülni a különböző hanggenerátorok, effektek rejtelmeiben. Kiváló eszköz algoritmikus/generatív zenék (olyan zenék, ahol nincs kotta, hanem egy programkód, vagy valamilyen szenzor adatai generálják a zenét) készítésére. Fizetős párja a Max/MSP. Szóval maga a program: [link]


MuseScore - kottakészítő: [link]


Audacity - többsávos hangszerkesztő: [link]


De se szeri, se száma a különböző ingyenes programoknak: [link]

2013. nov. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!