Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy 3D képes videokártyám,...

Van egy 3D képes videokártyám, ehhez miért kell egy 3D-s monitort vennem, hogy tudjak 3D-t nézni rajta?

Figyelt kérdés
mert a passzív 3D az csak annyi, hogy szellemképes a kép nem ? az aktív meg, hogy az egyik, majd a másik szem képét mutatja a monitor az egyik majd a másik szemednek

2013. dec. 8. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyes 3D típusokat bármilyen monitorral el lehet érni, ha megfelelő szemüveged van hozzá. Pl. vörös-cián megoldás ilyen.


A polarizált változat azért nem tud hagyományos monitoron működni, mert nem tud kétféle képet adni. Ehhez mozivászon kell, és két vetítőgép. Ezért nem fog ez a típus működni.


Az a fajta, ahol meg a két szemed között váltogat, speciális szemüveget igényel, ami a TV-vel összhangban nyitja-zárja magát. Persze mindezt olyan magas frekvencián teszi, hogy nem látod.


A lényeg, hogy a vörös-cián és hasonló megoldások menni fognak, csak szerezz hozzá szemüveget.

2013. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz a 3D-s videó kártyához, amihez a csomagban adtak szemüveget is és a telepítő lemezén rajta van a 3D kezelő program, ami a megjelenítés menüből állítható, ahhoz nem kell speciális 3D monitor. Ami nekem volt még a windows95-98as időszakban, ahhoz elég volt egy 14"-os legalább 60Hz-et tudó kutyaközönséges monitor. A szemüveg a készletben volt hozzá és vezetékkel csatlakozott a videó kártya erre a célre jelölt aljzatába.


A jelenlegi 3D kártya, amihez adnak szemüveget, az 120 Hz-es működésre képes monitorral hajlandó együtt működni.


Ami neked lehet 3D videó kártya, az valószínüleg síkban megjelenő valósághűen megjelenő képeket kirajzolni de nem térben. Viszont úgy mozog a képen minden, mintha egy 32D filmet néznél, viszont a kártya processzora számolja ki a 3D információt, ami a képen nem úgy jelenik meg mintha papírból lenne kivágva, hanem finoman fordul és közben minden részlete valósághűen tűnik fel, mintha tényleg ott lenne. Ezért hívják azt a sík képet is 3D grafikának, habár síkban látszik.


Viszont azzal a játék programmal, megfelelő szemüveggel együtt vásárolt 3D kártya esetén valódi térérzetet, mélységet lehet elérni. Sőt a (képernyőn asztalra kattintva) megnyíló megjelenítés menüben elérhetővé válik minden 3D beállítás, mint pl, hogy mennyivel legyen előrébb ami elöl van és mennyivel hátrébb ami hátulra esik. Az a 3D-s kártya menü. Ha a telepítőjén ez nem volt rajta, akkor az a 3D csak realisztikus 2D valójában.

2013. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen azóta már én is utánanéztem, nagy nehezen megtaláltam én is, igen 120 Hz-es kell

(a ciánoshoz még olyan videókártya se kell, azt tudom)

2013. dec. 14. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A két színű szemüveghez a filmnek kell olyannak lennie, esetleg valami programmal át lehet konvertálni.
2013. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!