Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Válaszolnátok? (5 kérdés)

Válaszolnátok? (5 kérdés)

Figyelt kérdés

1.gép: Pentium 4, 3.2 Ghz-s processzor (1 mag)

Nvidia 8400GS DDR2 512MB DDR2

2 GB DDR2 Ram

2.gép: AMD Processzor 2.20 Ghz (2 mag)

Nvidia GeForce 9800 GT 512MB DDR3

4 GB DDR2 Ram


Kérdések:


1.Melyik gép a jobb?Mennyivel?Miért?

2.A processzorok közül melyik jobb?Mennyivel?Miért?

3.A videó kártyák között sok különbség van?

4.Miért jobb a DDR3-as ram mint a DDR2-es?

5.Mondj játékokat a 2.es gépre amik normálisan futnának akadás nélkül.


Köszönöm előre is.



2013. dec. 15. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A második természetesen sokkal erősebb minden téren. Miért, mert újabb, modernebb és magasabb kategóriás alkatrészek vannak benne. A 2,2GHz-es AMD Processzor (valószínűleg egy X2 4200+/4400+) egyetlen magja is erősebb egy 3GHZ-es Pentium 4-nél, mert jóval hatékonyabb felépítésű architektúrára épül...ráadásul két magja is van, szóval sokkal jobb (igaz a 9800GT-hez szerintem kicsit kevés). A 9800GT sokkal erősebb kártya, de nem azért, mert GDDR3 memória van rajta, hanem mert egyrészt az a memória 256 bites interfészen kapcsolódik a GPU-hoz, míg a 8400GS-nél csak 64 bites. Ezen felül a GPU is sikkal erősebb, már csak azért is, mert a 9800GT 7x nnyi számoló/textúrázó egységgel rendelkezik és magasabb órajelen is jár ezért a GPU elméleti teljesítménye több, mint 11x (igen tizenegyszer) nagyobb! A 4GB memória is ideális, egy 9800GT mellé már kevés lenne 2GB. A második gépben a CPU-t azért lecserélném vagy egy kicsit megtuningolnám...játékokból szinte bármi elfut kompromisszumokkal. Nekem volt hasonló konfigom egy HD4830 videokártyával (ez olyan erős, mint a 9800GT), 4GB memóriával és egy X2 5400+ procival (2,8GHz, két mag). Ezzel egész jókat játszottam még 2009-2010-ben is általában magas beállításokkal (nem maxon). 2010 végén lecseréltem a kártyát, mert már érezhető volt, hogy lassan kevés lesz (én meg ha tehetem akkor nem játszok közepes alatti beállításokkal). Ezzel a géppel ilyen játékokat toltam végig 1680x1050 felbontáson: Crysis (másodszor) és Warhead, Mirror's Edge, Dead Space, Bioshock 2, Mass Effect, Fallout 3, Prince of Persia, Tomb Raider Underworld, Call of Juarez 2, meg az akkori Call of Duty részeket. A Crysis részek közepes a többi játék magas beállításokkal futott szépen...
2013. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. dec. 15. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!