Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A merevlemezt szinte folyamato...

A merevlemezt szinte folyamatosan írja/olvassa a System, a perfmon. Exe és az esetek nagy részében a dcomlaunch-os svchost. Ez mennyire természetes dolog?

Figyelt kérdés

A gép teljesen új, már rengeteg háttérszolgáltatást kilőttem, de továbbra is valamik folyamatosan írják/olvassák a merevlemezt.


Win7 oprendszer van rajta, az erőforrás figyelő szerint a System, a perfmon.exe valamint az svchost dcomlaunch az, ami folyamatosan használgatja. Eddig xp-s gépem volt, ott nem találkoztam ezzel az állandó írogatósdival. Ez természetes win7 alatt? Ha nem természetes, hogyan lehet orvosolni a problémát? Mit kell beállítani, hogy abbamaradjon?


Előre is köszi a választ!


2014. febr. 21. 20:19
1 2
 1/11 anonim válasza:

+1


Szintén win7. Engem is kiakaszt.

2015. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gábor_79 ***** válasza:
Esetleg kevés memóriád van? A system az nem titok gondolom, a rendszer. A másik meg a futó pogram, perfmon, az Erőforrás-figyelő. Az svchost az is fontos. Ha olvastad, azt írja hozzá, hogy windows szolgáltatások gazdafolyamata. Valahol normális; ha kevés memóriád van, akkor végképp, mert a lapozófájlt használja a rendszer.
2015. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gábor_79 ***** válasza:
Még amit akartam. Ha most telepítetted, akkor sem irreális a lemezhasználat, mert a win frissítésekkel foglalkozik, plusz másik, indexeli a fájlokat.
2015. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Memóriából 4 GB-nyi van.


Tegnap már mindent kilőttem, amiről tudtam/gondoltam, hogy használja a merevlemezt: indexelés, lapozófájl (virtuális memória), böngésző gyorsítótárazása, rendszer és programfrissítések, ütemezett feladatok, de továbbra sem szűnik meg a jelenség. A merevlemez WesternDigital, aminél tudom, hogy volt probléma az intellipark-kal (azt hiszem, így hívják), de itt biztosan nem erről van szó, mivel nem csak szimplán parkoltatja a fejet, hanem hallhatóan felpörgeti a merevlemezt illetve a visszajelző led villogása is írás/olvasásra utal.


A systemről igen tudom, hogy az a oprendszer (mondjuk, hogy azon belül mi... arra nem tudnék válaszolni), de nem tartom természetesnek, hogy ennyire használja, mert nem az van, hogy időközönként elhelyez egy nagyobb adatmennyiséget, hanem folyamatosan terheli a vinyót pár kb/sec sebességgel és ez az ami nagyon zavar, hogy ezek az apró folytonos írások hazavágják a hardvert.


Van esetleg valami javaslatotok? Akár a probléma további, mélyebb vizsgálatára, akár a megoldására?


Előre is köszönöm!

2015. jan. 27. 12:41
 5/11 Gábor_79 ***** válasza:

És hány bites oprendszert használsz? Mert szélsőséges esetben fennálhat olyan helyzet, hogy a 4 Giga ellenére kevés memóriád van. Mondjuk 32 bitest telepítettél, de egy R9 280-as kártyát használsz, ami 3 GB memóriával rendelkezik. Mivel a 32 bites rendszer csak cirka 3,76 GB memóriát képes megcímezni, de a VGA lefoglalja a saját részét; jelen példában a 3-at, akkor már is csak 1 GB-od van, ami csak a windows 7 gépigénye és még semmit nem futtattál. Csak a példa kedvéért.

A rendszer-tulajdonságokban mind a 4 GB-od használhatóként van feltüntetve?

Malware ellenőrzést futtattál valaha? Lehet valami használja a géped.

Ha csak ez a pár, korábban felsorolt alkalmazás fut, az nem vészes lemezhasználat vagy igénybevétel. Normális. Asszem én is így voltam vele mikor új volt nekem a rendszer, mert XP-n nem volt ilyenféle visszajelzés csak a feladatkezelő. Hard Disk Sentinelt nem használsz? Az mutat egy napi statisztikát a lemezhasználatra és az alapján összehasonlítva megmondhatnánk, hogy sok vagy kevés a lemezművelet.

2015. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő szándékodat!


A memóriából 3,57 GB használható. Miután minden vackot kilőttem, azóta az elérhető is 2 GB felett van. Az oprendszer 64 bites, malware ellenőrzést futtattam, de semmi érdemleges, csak az általános doubleclick és pár társa. A HD Sentinelt most felpakoltam, van egy jelenlegi állapot, pár nap múlva több információt fog majd mutatni, bár néhány adatot már jelenleg is sokallok:


Start/Stop count: 36477

Load/Unload cycle count: 85053

Head Flying Hours 2236


Ezeket csak annak tudatában tartom soknak, hogy a merevlemez működési ideje 2863 óra.


Ezek az adatok mondanak esetleg valamit számodra?

2015. jan. 27. 18:16
 7/11 Gábor_79 ***** válasza:

Egy-két dolgot ki lehet következtetni a számokból, de én sem vagyok szakmabeli, csak egyszeri user. Ha nincs más válaszoló akkor bátorkodok.

Szóval az üzemórák száma az egyértelmű. A "Head flying hours" a készenléti órák száma, amikor az olvasófej a korong felett állt /lebeg/, (de erről ír is a sentinel)aktív, nem parkolt állapot. Annyiból érdekesnek tartom, hogy ezek szerint 627 órát parkolóállásban volt a vinchester; úgymond inaktív. Azt gondolom, hogy egy Green típust használsz. Nem vészesek az értékek. Nálam az üzemóra több (4745), a parkolások száma kisebb, meg az indulás/leállások száma is. De nálad ez a típus sajátosságából adódik. A gyártó az energiatakarékosságra megy rá, amit a parkolással ér el.

Amúgy a HD sentinelben középen a "Teljesítmény" fülre utaltam, ahol részletezi az átviteli információkat; összes olvasott/írt adat. Napi átlagos ..

Nálam két lemezen van a rendszer. Külön tárolón a felhasználói és ProgramData mappák. A kettőt összeadva napi 770 MB írás és 4060 MB átlag olvasás a prog. szerint.

2015. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Függetlenül attól, hogy mennyire vagy kompetens a témában, én nagyon-nagyon szépen köszönöm az idődet, az energiádat, és az ötleteidet, amiket a megsegítésemre fordítasz!


A merevlemez típusa blue (őszintén nem tudom, ez mit takar), egész pontosan: WDC WD3200LPVT-08G33T1. Megnéztem a teljesítmény fület, ahol kb. 1 óra alatt 160 MB írt és 100 MB olvasott adat van (lényegében csak neteztem és zenét hallgattam [merevlemezről] ebben az órában). Ez az írásmennyiség nem tudom, miből tevődhetett össze (böngésző gyorsítótárazása kikapcsolva).

2015. jan. 27. 19:10
 9/11 Gábor_79 ***** válasza:

Az átlagos írás lehet megtévesztett engem. Nem tudom miből származtatja. Mert ha megnézem az első két sort, az összes olvasott, írt adat, -az emlékeim szerint a gépindítástól számított érték- na ott 12592 MB olvasott és 1495 MB írt mennyiség csak a C-n.

A lemezaktivitást pedig a win "Erőforrás-figyelő"-ben, a Lemez fülre kattintva részletezi, hogy éppen mi használja.

De ami kérdésből kiindultunk, az a használat nem irreális, mert a mértékegység ami az oszlopokban van, az Bájt/secundum. Ha valami ismeretlen folyamatot találnál ami nagyobb lemezhasználattal jár és a forrás-figyelő sem tudja megnevezni, az már baj.

Malware-ek ellen a Malwarebytes Anti-Malware programját használom és Norton Internet Security-t. Persze ez is lemezművelettel jár.

2015. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, leellenőriztem, de sehol semmi. Ez vagy a WD sajátja vagy valami win7 probléma lesz. A HD Sentinel szerint 4 alatt a fejparkolások száma 2100-zal emelkedett. Egy "picit" sokallom, egy icipicit... :)
2015. jan. 31. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!