Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire bonyult egy windows...

Maximas kérdése:

Mennyire bonyult egy windows xp-t telepíteni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek Azt szeretném kérdezni, hogy egy bármilyen Xp feltelepítése mennyire bonyolult már meglévő operációs rendszerre? Azt tudom, hogy egy windows 7 elég könnyű, volt is hozzá szerencsém de azt szerintem még egy orángután is feltudná rakni.

Csak egy gyors talpallót szeretnék kérni meg egy pár személyes tapasztalatot. (Tudom a google a barátom de engem most nem érdekel a gugli jelen esetben.)



2014. márc. 27. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem az operációs rendszer telepitése a nehéz feladat (szerintem a windows 7 és az XP telepitések kb egy szinten vannak).


Hanem a gép hardwereihez tartozó driverek megkeresése, letöltése illetve instalálása, hogy az eszközkezelőben ne legyen egyetlen egy sárga kérdőjeles hardwer sem.


Mivel XP szeretnél telepiteni, nagy valószinűség szerint a gép már nem mai darab igy a hardwereivel lehetnek gondok.


Több módszer is van a hardwerekhez tartozó driverek letöltésére :


1. Gyártó honlapjáról leszedi az ember a drivereket.

2. Hardwerdetektáló programok leszedik neked és telepitik is.

3. Manuális driverkeresés és instalálás.


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 csacsi2 ***** válasza:

Nem is azzal van gond, hanem hogy egy újabb operációs rendszer feltelepítése után szeretnél egy régebbit feltenni mellé.

Mivel az xp nem ismeri az újabb rendszereket, így felülírja az új operációs rendszer indítófájlját így telepítés után (ha egyáltalán engedi a Win7 védelme bootolás-kor), tehát a windows7 nem fog elindulni. Ha feltelepíti a win7 mellé az xp-t akkor windows javítást kell végezni a windows7 telepítőlemezével, majd Dual boot környezet kell használni.

[link]

2014. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mind hasznos és jó :).

Igen, valószínűleg a hardverekkel lesz probléma mert tudomásom szerint hang se volt a gépen az utóbbi időkben meg minden vacak hibaüzenetet lökött be az op. rendszer indításakor meg már az adatokat se képes elmenteni.

2014. márc. 27. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem elég nehéz lenne bármilyen windows t is felrakni
2014. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!