Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows XP frissítések...

A Windows XP frissítések megszűnésével idővel mindenképp érdemes átállni más oprendszerre? Mi lesz a régi gépekkel?

Figyelt kérdés

Itthoni, régi asztali gépemen XP fut, és a család ezt használja netezésre. Ezen idővel érdemes lenne átállni más oprendszerre, vagy jó lesz még egy jó ideig az XP?

Ezek a gép fő jellemzői: P4 3.0GHz, 512Mb Ram, Radeon X550 integrált videókártya.

Nem vagyok egy nagy számítástechnikai zseni, de sejtem, hogy ezen a konfigon az XP utáni Windowsok (Vista, 7) nemigen futnának el simán. Vagy esetleg érdemes próbálkozni valamelyikkel?

Esetleg kukázzak össze bele még +512Mb-ot, és akkor már használható? (de ez csak végső verzió :)



2014. ápr. 1. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Semmi nem lesz a régi gépekkel.


Annyi, hogy nem adnak ki hozzá frissítést, tehát a biztonsági rések maradnak, és szabadon használhatóak lesznek - tehát meg fogja érni beleinvesztálni sok időt nagyon specializált programokra, amik azokat kihasználják.


Ez az egyszeri felhasználónak annyit jelent, hogy nagyobb az esélyed vírusokra, trójaikra, vagy hogy zombi-gépként kihasználják a géped. És persze arra, hogy ellopják az adataid.


Ez a veszély eddig is fent áll, értelmes internet és számítógép használattal védekezni lehet ellene nagyrészt.


Ettől függetlenül igazából jelentősen semmisem fog változni.

2014. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha veszel 2 gb ramot, meg esetleg egy alsókategóriás, de új videokártyát, akkor mehet rá a 7. De szigorúan csak akkor, ha nem játszol a gépen.
2014. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 csacsi2 ***** válasza:

Nem fogsz sokat érezni ha megszűnik az xp -támogatása, csak annyit tesz, hogy nem lesz hozzá microsoft frissítés.

A RAM -ot ha kibővíted legalább 2GB -ra, de inkább 4GB...

Akkor már feltehetsz egy modernebb oprendszert.

Drivereket előtte szedd le az új oprendszerhez. Sajnos a videokártyád sem a legalkalmasabb egy modern oprendszerhez.

annak ellenére, hogy a Win 8 is támogatja a régebbi videokártyákat, nem biztos ,hogy megfelelő lenne, érdemes kompatibilitást nézni:

[link]


Szerintem használd az XP -t amíg a külső szoftvergyártók is ki nem szállnak a támogatásból és kezdj félretenni új gépre ,eszközökre, de az hogy egyik pillanatról a másikra használhatatlan lenne az xp, az nem így működik! Sokáig lehet még majd használni!

2014. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van egy újabb laptopom, azon Windows 7-et használok, csak azt hordom magammal, mindig úton van.

Ezt a gépet netezésre, e-mail nézésre, töltögetésre, esetleg filmnézésre használja itthon a család, erre eddig tökéletesen megfelelt, azért is nem lett újabb véve. De most kicsit megnyugtattatok azzal, hogy sok minden nem fog változni. Mondjuk bevallom, vírusirtót és tűzfalat se használunk ezen a gépen, legalábbis eddig nem használtunk. Sajnos kicsit visszafogják már az öreg vasat.

Most lehet, hogy valami ingyenes progit majd feldobok rá, bár olvastam olyan híreket is, hogy a terméktámogatás megszűnésével a vírusirtó programok se tudnak majd mit kezdeni, egyszerűen ki tudják majd kerülni őket.

2014. ápr. 1. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha netezésre használja a család én idővel javasolnám az átállást, főleg ha bankoltok is róla.

Kidobni semmiképp sem kell, jó alternatíva lehet az is ha átállsz linuxra (kérdés a család ezt mennyire emésztené meg). 1GB ram az tényleg kevés lenne win7hez. Ha pcie csatolód van (és nem agp) akkor viszonylag olcsón megúszod egy win7 kompatibilis kártya vásárlását. Viszont a 2-4 GB memória azért ajánlott... Nem mondom, hogy pl 1,5GB rammal ne menne el, én is annyit használok a régi gépben, de meglehetősen nagy a lapozófájl ami lassítja a rendszert még normál böngészés mellett is.

2014. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tengor ***** válasza:

Tegyél rá egy jól szituált linuxot! XFCE ablakkezelővel gyorsabb lehet, mint az XP, vírusirtó sem kell rá.

A napfény városában szívesen segítek az átállásban.

2014. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Adammaister válasza:
Xubuntu az szerintem erre jólenne nekem az volt.
2014. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezen a Linux dolgon kicsit elgondolkodtam az elmúlt pár napban. Hol lehet esetleg ennek kicsit komolyabban utánaolvasni?

Melyik a legfelhasználóbarátabb verzió? Van olyan, ami menürendszerben, és egyéb dolgokban hasonló a Windows-okhoz? Ez utóbbi azért lenne fontos, mert az egész család használja gépet, és a legtöbben csak alap felhasználók, minimális tudással, és nem akarom, hogy egyik napról a másikra teljesen új dolgot kelljen megtanulniuk.

2014. ápr. 9. 18:55
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Kicsit másképp fog azért kinézni, de alap felhasználásnál szerintem nem fog feltűnni nekik a különbség...

2014. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!