Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen vírus lehet ez? Különfé...

Milyen vírus lehet ez? Különféle e-mail címeimre tömegével (20-30, néha 80-100 egyszerre) érkeznek vissza hibaüzenetek, "undelivered mail", mintha - általam teljesen ismeretlen - címekre próbálnék küldeni, és visszadobná.

Figyelt kérdés

Az egyik ilyen címem saját, Outlook-on kérem le, a másik netes felület, ha ez számít.

Egyszerűen nem állnak le ezek az e-mailek, és a telefonom is automatikusan lekéri őket, félek, hogy az is megfertőződik! Meg a gépem! Mit tegyek?


2014. ápr. 5. 19:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, megy éppen a vírusirtó, talált eddig 4 fertőzött fájlt, de még nem fejezte be a keresést. Ha ezeket törlöm utána, az vajon segít?

Lehet a gépem a hibás akkor is, ha először a netes felületű e-mail címmel kezdődött ez?

2014. ápr. 5. 19:31
 2/8 anonim ***** válasza:

"Ha ezeket törlöm utána, az vajon segít?"

Lehetséges. De én abban a rendszerben személy szerint a továbbiakban nem bíznék meg. Én egy teljes újratelepítést javasolnék.


"Lehet a gépem a hibás akkor is, ha először a netes felületű e-mail címmel kezdődött ez?"

Ha kellően "okos" jelszólopó cuccal fertőződött meg a géped, akkor lehetséges. Vírusirtás / újratelepítés után természetesen változtasd meg az összes e-mail fiókod jelszavát!

2014. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És lementhetem azért a fájljaimat, hogy ne vesszenek el, vagy azok is fertőzöttek már? :S
2014. ápr. 5. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:

"És lementhetem azért a fájljaimat, hogy ne vesszenek el, vagy azok is fertőzöttek már? :S"

Természetesen mentés előtt jó alaposan nézz át minden fájlt*. Legalább két-három vírusirtóval és egy kémprogramírtóval. NOD32 próbaverzió, Kaspersky Virus Removal Tool, AVG, Malwarebites Anti-Malware... Ami eszedbe jut töltsd le, frissítsd, és ereszd rá a fájlokra. Persze ne egyszerre, szépen egymás után. :) Amint az egyik lefutott uninstalláld, majd rakd fel a következőt... Ha valamelyik fájl fertőzött, így igen nagy valószínűséggel megtalálod.


*Ha tartasz tőle, hogy valamelyik vírusirtó tönkrevágja a rendszeredet, és emiatt újra kell telepítened mielőtt még mentést készíthettél volna megteheted azt, hogy vírusirtás előtt elkészíted a mentést egy külső eszközre (külső winchesterre, pendrive-ra, akármire), majd amit a vírusirtó a belső winchesteren fertőzöttnek jelzett, azt letörlöd / ártalmatlanítod a külső eszközön is. Így biztosan nem veszik el semmi.

2014. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egy tipp: újratelepítéskor két partíciót hozz létre. Egyet az operációs rendszernek, egyet az adatoknak.

Ez akkor jöhet majd jól, ha a jövőben valamit olyan szinten elrontasz, hogy el sem tudod indítani a rendszert.

Ha az operációs rendszer és a fontos dokumentumok is ugyanazon a partíción lennének, akkor ilyen esetben jönne a bénázás. Újratelepítés előtt el kellene indítanod egy CD-ről bootolható úgynevezett live linux-ot, majd azzal megpróbálnod elmenteni a fontos dolgokat egy külső eszközre.

Ha viszont a fontos adatok egy másik partíción vannak... Akkor csak előkapod a Windows telepítő lemezt, és már formázhatod is le a rendszerpartíciót.

2014. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nod-ot lefuttattam, talált 5 kártevőt. (Nem próbaverzió, hanem alapból fenn van a gépemen a fizetős.)

Azokat mind töröltem, aztán lefuttattam újra. Másodszorra nem talált semmit.

Van itthon még (szintén teljes, megvásárolt) Norton Antivírus, azt is fel fogom tenni. (Bár félek, hogy "összeakad" a NOD-dal... :s)

Nem nagyon értek ehhez, az a baj, lehet, jobban járok, ha informatikusra bízom a dolgot.

Most kíváncsi vagyok, hogy használt-e valamit, amit eddig csináltam. Legutóbb már 350 "undelivered mail" jött... :s

2014. ápr. 5. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:

"Van itthon még (szintén teljes, megvásárolt) Norton Antivírus, azt is fel fogom tenni."

A lényeg, hogy előtte uninstalláld a NOD-ot.

2014. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, de akkor utána nem tudom visszatenni, nem? :S Mivel érzékeli, hogy egyszer már aktiválva volt, vagy mi...
2014. ápr. 5. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!