Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Levelezés tipikus hibaüzenetei...

Levelezés tipikus hibaüzenetei (STMP hibaüzenetek)?

Figyelt kérdés

A levelezés "tipikus" hibaüzeneteit kell összegyűjtenem. Találtam egy oldalt, ahol vel vannak sorolva a mailer daemon hibaüzenetei. De ez rengeteg, nem hiszem, hogy az összeset tudom kellene. Elkezdtem néhányat hibkódot összeszedni, ami szerintem "tipikus" lehet:


Főbb üzenetek:

450: A kért feladata nem végezhetõ el, a fiók nem elérhetõ

451: A kért feladat nem végezhetõ el, valamilyen probléma áll fent

452: A kért feladat nem végezhetõ el, megtelt a háttértároló.

550: A kért feladat nem végezhetõ el, a fiók nem elérheto

(pl: nem létezõ fiók, hozzáférés megtagadva)

552: A kért feladat elvégzése közben hiba lépett fel(Megtelt a háttértároló)

553: A kért feladat nem végezhetõ el, fióknév nem megfelelõ


További csoportosítás:

4.X.X Pillanatnyi (szerver) hiba, a levél későbbi újraküldése megoldhatja a problémát.

5.X.X Makacs hiba: Ezek olyan hibák melyek az e-mail újraküldésével sem oldhatóak meg.Nagy valószínûséggel változtatni kell valamit vagy az e-mailen, vagy a cél szerveren.


Osztály+aloszály (nem vettem külön az osztályokat, mert van olyan osztály, amiben szerintem nincs "tipikus" hibaüzenet):

X.1.1: A címzett fiókja, e-mail címe nem létezik a megadott szerveztnél (@ elõtti rész nem megfelelõ)

Csak „Makacs” hibák esetén jelentkezik.

X.1.2: A megadott „szolgáltató” nem létezik (@-utáni rész nem megfelelõ)

X.1.3: A megadott e-mail címben valahol hiba van…

X.1.6: A címzett fiókja valaha létezett, de már nem elérhetõ a szerveren.

X.2.2: Fiók megtelt: Túllépte az ügyfél a megengedett e-mail tárhelyet…

X.4.1: A címzett szervere nem fogadja a kapcsolatokat, túlterhelt, vagy tényleg nem fogad levelezés irányú kapcsolatokat

X.4.5: A szerver nem volt képes az e-mail továbbítására, mert túl nagy volt a queue (A várakozási sor nagysága meghaladta a maximumot)

X.4.7: Az e-mail továbbítási ideje lejárt,( minden szerveren be van állítva egy idõ mely idõn belül az e-mailt tovább kell adni, ha ez letelik ezt a hibaüzenetet kapja az ügyfél)

X.6.4: Az üzenet sikeresen továbbításra kerül, de az üzenet egy része elveszett…(csatolt állomány pl)

X.7.2: Nincs joga az adott levelezõlistára e-mailt küldeni.

X.7.3: Biztonságos levélküldésre van szükség, de nem volt rá lehetõség



Ezeket szedtem össze, ami szerintem tipikusnak számít. Van, amit kihagytam, vagy felesleges megemlíteni?



2014. máj. 2. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Több Gmail postafiók Thunderbird levelezőben. Állandóan keveri az üzeneteket a három fiók között, az SMTP hibaüzenete: forduljon a rendszergazdához! Fordulj fel te, nyomorult levelező! Ezt időnként eljátssza.
2014. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva az 550 a leggyakoribb talán ami elő szokott fordulni, a többi viszonylag ritkább.
2014. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor ennél többet nem szedek össze, esetleg arra gondoltam még, hogy hosszáveszem a hét osztályt, h mi a jelentésük, de lehet, h azt is kihagyom, és csak a konkrét hibaüzenetek (osztály alosztállyal együtt) maradnak. Bár lehet , h ez is sok, nem tudom mennyit kérhetnek érettségi szóbelin erről.
2014. máj. 2. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!