Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógéphez egér: az olcsók,...

Számítógéphez egér: az olcsók, a közepes árúak és a drágák között mi a különbség? Van különbség? Milyen egeret érdemes venni?

Figyelt kérdés
Egérvásárlás előtt áll ismerősöm. A dizájn nem fontos neki. Főként internetezésre használja a gépet. Nem játszik. Filmeket, youtube-ot szokott nézni, néha e-mailezik.

2014. máj. 13. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt egy olcsóbb márka (már nem emlékszem, milyen), és amikor nem nyúltam hozzá, akkor is néha elkezdett mászni a kurzor felfelé. A másik gond szokott lenni, hogy finom a mozgásokat nem tudja követni, elkezd másik irányba indulni, és csak utána a jó irányba, stb.


Most "Microsoft" márkájú van, és nincs vele ilyen gond. A másik a Logitech, ami még bevált.

2014. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tengor ***** válasza:
64%

Az alja kategóriában kb bármi előfordulhat. Legtöbbször az anyaghasználaton is spórolnak, hamar kopik, törik, deformálódik.

A közép kategóriába a sima egerek jöhetnek. Egyszerűek, tartósak, netezéshez még elég pontosak és gyorsak. MS, Logitech, Genius gyárt jó egereket és ezek kb 5 ezer Ft alatt vannak.

Aztán jön a gamer kategória. Ennek az alsó határa már egész pontos lézert használ, gyors, több mint 5 gomb van rajta, minőségibb anyagokból készül. Általában már dizájnosabbak (gusztustalanabbak?) is, mint a "sima" egerek, aki hajlandó kicsivel többet fizetni a plusz funkciókért, annak megéri.

Ez felett pedig már a hype-olt kategória van. Annyi gombbal, hogy még a lábujjad sem lenne elég, hogy megnyomd őket, tiritarka világítás (65 ezer szín körül, hogy egész nagy rendezvényen is egyedi színű egered legyen). Olyan funkciókkal, amit kb érdemben egyszer használsz az egér élete során és olyan funkciók, amiket a gyártó talál ki, hogy neked szükséged van rá. Jah és persze a kategóriára jellemző, hogy ettől leszel igazi "gémer", ezzel tudod kifejezni a többi "gémer" előtt, hogy van mit a tejbe aprítanod.

2014. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ! Hasznos volt!


Aki még tud megbízható minőséget, kérem, írjon (pl. márkát)! Köszi!

2014. máj. 13. 13:48
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második hozzászólást is!!!
2014. máj. 13. 13:48
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Jó márkák: Logitech (nekem Logitech M90 van), Genius, ezekben bízhatsz.
2014. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó, köszönöm!


A wirelessek megbízhatók?

2014. máj. 13. 14:07
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
"több mint 5 gomb van rajta" most ez komoly?
2014. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tengor ***** válasza:
64%

#6, ha tartasz pót elemet v. akkut otthon, akkor igen.

#7, mi a meglepő?

2014. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Én világéletemben a legolcsóbb gagyi Genius Xscroll egeret vettem 990 Ft-ért, és érdekes, sose mászik el, játszani is tudok vele, egész jól. Tehát nem kell itt ötezreket kicsengetni, ha csak netezésre kell az egér. Persze nem lennék én sem megsértődve, ha nagyobb lenne az enyém, ráfektethetném a tenyerem, de sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben, mint az a mocskos egér a gép előtt. :D
2014. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy javaslat a sok közül:

[link]

2014. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!