Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Képszerkesztéssel kapcsolatos...

Képszerkesztéssel kapcsolatos munkákat sorolnátok nekem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, magamtól próbálom elsajátítani (egyelőre) a photoshoppot, több kevesebb sikerrel. Lassan már 2-3 éve űzöm, nagyon tetszik, jó érzéssel tölt el ha csinálhatom.

Azon gondolkoztam, hogy ha majd felnövök, szeretnék ilyen irányban elhelyezkedni. Gazdasági suliba járok, azon belül is Informatikára, rákérdeztem a tanáraimra, de azt mondták, hogy nem valószínű, hogy lesz ps. Hol lehet akkor ezt tanulni? Ha befejeztem a középiskolát utána? Vagy hogyan? Köszönöm. (Kaposvári vagyok.)



2014. jún. 18. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Grafikusnak vagy esetleg fényképésznek eltudsz vele helyezkedni.Én is Photoshop-olok már vagy 2 éve.Legegyszerűbben az internetről tanulhatod meg ha nézel Tutorial videókat,én is innen tanulok és már sok mindent tudok PS-ben.
2014. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És erre hol találok képzést? (Mellesleg hálás lennék, hogyha valaki olyan írna nekem üzenetet, aki ebben a szakmában van elhelyezkedve jelenleg is.)
2014. jún. 18. 22:29
 3/21 Lajos54 ***** válasza:

8-9 éve dolgozom a Photoshoppal (is), most már kezdem megismerni :)

Azért írtam, hogy "is", mert mellette sok más programot használok a munkámhoz, illetve annak egy részéhez. Nem iskolában tanultam, hanem rá voltam kényszerülve, kellett használnom, mert szükség volt rá. Egy kézikönyvet sikerült annak idején vetetnem, abból keresgéltem, amikor nem ment valami.

De azóta már rengeteg leírást lehet találni a neten, amiket ráérő időmben néha még ma is böngészgetek.

Csak példának néhány, vannak ugyan régebbiek is, de nem haszontalanok ma sem:

[link]

2014. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem is kellenem ilyen-olyan képzések? Azt nem bánom. :)

És.. megtudhatom, hogy ön hol (milyen helyen) dolgozik?

2014. jún. 18. 23:49
 5/21 A kérdező kommentje:
*kellenek
2014. jún. 18. 23:49
 6/21 Drone007 ***** válasza:

Azt kellene kitalálnod, hogy mire akarod használni a Photoshopot (webdesign, offline media, kiadványszerkesztés, művészeti grafika, ...). Hiszen ez csak egy eszköz. Olyan mint a ceruza vagy az ecset. Önmagában digitális grafikai képzések vannak ugyan az országban, de ha felsőoktatásban keresgélsz ott inkább mellékesként oktatják, hiszen mint írtam, ez csak egy eszköz.

Ha tudod miért akarod használni, akkor tudni fogod hol tanulj tovább.

2014. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha megkérlek elmagyarázod, hogy a felsoroltak közül melyiknek mi a dolga? Pléldákkal ha lehet. köszönöm.
2014. jún. 19. 16:20
 8/21 Lajos54 ***** válasza:

"Szóval akkor nem is kellenem ilyen-olyan képzések? Azt nem bánom. :)"


Azt nem mondtam... csak éppen én a Photoshopot és egyebeket (CorelDraw, különféle videószerkesztők) nem iskolában tanultam (akkoriban még lehetőség sem nagyon lett volna rá). Kellett a munkámhoz, kénytelen voltam megtanulni, ahogy tudtam.

Egyébként egy művelődési intézményben dolgozok, és a számítógépes dolgokon kívül sok más egyéb feladatom is van.

2014. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 csacsi2 ***** válasza:

Ez attol függ mennyire tudsz autodidakta módon tanulni. Vannak akik képtelenek rá. ebbe a csoportba tartozol akkor szükség lesz tanfolyamra. A Photoshop ahogy írták csak eszköz. A képszerkesztés, manipuláció kreatív munka, ha nem vagy kreatív, nincs érzéked hozzá ne vágj bele, vagy csak szenvedés lesz. Azt meg hogy mire használod a későbbiekben a megszerzett tudást azt legfőképp nem te döntöd el, az élet hozza. Szerencsésnek mondható (ill. sok, jó kapcsolattal rendelkezőnek)aki egy neves céghez el tud helyezkedni, mondjuk egy magazinnál.

Kezd el a tutorialok alapján, gyakorolj (rengeteget) és ha úgy érzed nincs lehetetlen és mások is pozitívan értékelik a munkáid, akkor döntsd el hogy ezen az úton szeretnél-e továbbhaladni, vagy csak a drága időd megy el vele.

2014. jún. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nem tudom te mennyire vagy szakmában, de küldthetek pár képet? Kíváncsi vagyok egy hozzáértő véleményére.:)
2014. jún. 20. 06:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!