Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom átméretezni a két...

Hogy tudom átméretezni a két partíciómat úgy, hogy az adatok ne vesszenek el róluk?

Figyelt kérdés
20 gigás most a rendszer partícióm, ami Win 7-hez kevés lehet. De a D: meghajtón van minden fontos adatom, amit nem akarok letörölni, lementeni meg macerás lenne...
2010. jan. 5. 01:33
 1/4 anonim válasza:
Patrition magic -et letöltöd és avval
2010. jan. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is a Partition Magic-ot használom erre a célra.(Innen letöltheted fullban: [link] ) Kifejezetten frappáns kis progi, de arra azért figyelj oda, hogy a szoftver fejlesztői is minden esetben egy biztonsági mentést javasolnak, mielőtt elkezded az átméretezést, mert az ördög nem alszik, (pl.:ha nincs szünetmentes tápod) egy fázis kimaradás, vagy áramszünet is lerendezi a sorsát.
2010. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Hiren's Boot CD 9.5-tel csináltam ilyeneket.

Azon van kb. 9-10 féle program partícionálásra, ha az egyik bonyolult, vagy nem tetszik, akkor kipróbálom a másikat.

És már 2x változtattam meg a partíció méretét, és mindkétszer fel volt telepítve a két partícióra 1-1 oprendszer, és semmi bajuk nem lett (vagyis win7 nem akart elindulni, de ha beraktam a telepítő lemezt a hibajavítással sikerült megoldanom).

2010. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, partition magic-ről hallottam már többet sztem azt kipróbálom.

Viszont kérdés lenne még hogy kell előtte töredezettség-metesíteni, vagy azt is majd megoldja a progi?

(Laptopom van, szóval áramszünet nem para, kivéve ha meghal az aksi is közben :)

2010. jan. 5. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!