Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7-et telepítettem a...

SzLevi90 kérdése:

Win 7-et telepítettem a gépemre, azóta nincs hangja. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Ez egy régebbi asztali PC, az alaplap típusa gigabyte ga-8i915p duo, integrált hangkártya van rajta. A hangszóró-ikonon ott van a piros alapon fehér X, és azt írja, nincs hangkimeneti eszköz telepítve. Mit tudtok javasolni?

#Windows 7 #hangkártya driver #gigabyte ga-8i915p duo
2014. aug. 9. 14:13
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

C-Media CMI 9880 típusú hangchip van benne. Olyan régi, hogy ennek már nincs Windows 7 támogatása.


Kis trükközéssel lehet csak működésre bírni.

Itt részletesen leírják: [link]


Ha nem megy, kénytelen leszel beruházni egy PCI -os hangkártyába, viszonylag olcsón lehet kapni: [link]

2014. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

felmész az alaplapod hivatalos weboldalára, kikeresed a tipust, a hozzá tartozó drivereket .


[link]


Mivel az alaplapod integrált hangkártyájához a Gigabyte lusta volt Win7-hez drivert írni, ezért a Vista drivert töltsd le és próbáld meg "felerőszakolni" a gépre

2014. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem működik. Amit az az angol szöveg ír, hogy telepíteni kell hozzá, a gépem nem engedi. Valami hibát ír ki.


Vistához már nincs ilyen driver, úgyhogy az xp-hez készült drivert próbáltam telepíteni, de az sem működik.


Új hangkártyára nem szeretnék beruházni, amíg esetleg lehetséges egyéb softveres megoldás is.


Valami más ötlet?

2014. aug. 10. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:
windows 8.1 vagy egy számitástechnikai szervizbe bevinni a gépet és ök megcsinálják
2014. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megvan a megoldás: Eszközkezelőben kell frissíteni
2014. aug. 10. 14:04
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

#4: Szerinted ha Windows 7 -hez nem volt driver, akkor 8.1 -hez majd lesz?! Ennyi ésszel meg egy marék mésszel elmehetnél rendőrnek.


Kérdező: Rakd vissza a Windows XP -t és ahhoz lesz támogatás. Szervizbe hibába viszed, ott se vállalják az ilyen bizonytalan pepecselős munkát, új hangkártyát fognak belerakni és a kártyán felül még javítási költséget is számolnak majd fel. Sajnos csak ennyi lehetőséged van, amiket elmondtam. Választani neked kell.

2014. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
Na akkor mázlid van. Az online adatbázisban mégis csak megcsinálták a drivert.
2014. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!