Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régen 10-15 éve Majdnem...

Régen 10-15 éve Majdnem mindenkinek csak nagy asztali számítógépe volt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mint most pl. nagyon sok embernek csak laptopja van. De régen majdnem mindenkinek, csak nagy gépe volt?

2014. dec. 2. 23:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Egy laptop kb 500.000Ft volt ami ma kb 1 milliónak felel meg. Alig volt pár laptop márka, hp, dell, ibm, de nagyon drágák voltak, csak a cégek engedhették meg maguknak meg a gazdagabbak, ráadásul nem is lehetett őket úgy bővíteni mint egy asztali gépet.
2014. dec. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Azért 2000-2004-ben nem volt már olyan ritka a laptop sem. És főleg nem volt félmilliós tétel. A jó öreg 95 és 98 "dübörgött" a többségén. Piszok lassú volt. És épp úgy ahogy ma, akkor sem érte meg laptopot venni. Csak azok vették, akiknek tényleg szüksége volt a hordozhatóságra.


Sajnos manapság kényelemből és lustaságból (hülyeségből) sokan döntenek táblagép vagy laptop mellett, pedig nincs szükségük a hordozhatóságra. Vagyont dobnak ki az ablakon töredéke teljesítményért. De legalább elmondhatják, hogy fekve facebookoznak. Az emberek többségének ennyiben merül ki a számítógép használat.

Szomorú és sajnálatra méltó.

2014. dec. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%

Mondjuk azt nem tudom, miért baj, hogy arra használja az ember a számítógépét, amire akarja. Ha valakinek megéri 100-120-ért venni egy laptopot (amin manapság kényelmesen, gyorsan lehet netezni), akkor vegye. És a fogyasztása is kisebb, mint egy pcnek.

(Írtam ezt egy 500W-os tápegység alól, csak a miheztartás végett.)

2014. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%

Ha valakinek ez a gondja, vegyen barbone pc-t és 35-40W-ot fog fogyasztani. És még kisebb is!

Egyébként nem baj, csak hülyeség. Pic****i monitoron sem filmet nézni, sem böngészni nem lehet kényelmesen. (És ezt egy laptopról írom, miheztartás végett.)

A billentyűzet kényelmetlen, a gép fűt, a ventilátort ki kellene már cserélni mert zajos (17eFT) oldalról alig látszik a kép (sajna nem egy IPS), de legalább hordozható. Asztali gép mellé tökéletes, ha rohangálnom kell vele.

2014. dec. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
*Egyébként a szomorút arra mondtam, hogy a facebookozáson kívül fogalmuk sincs mire lehetne használni egy gépet. Ja, hazudok, vannak akik a skype-ot is ismerik mert a rokonok egy része már külföldön van.*
2014. dec. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs azzal baj, ha valaki Facebookozásra meg Skype-olásra használja a gépét. Sehol nincs előírva, hogy csak akkor vehetsz értelmes gépet, ha programozol, videót vágsz, meg 3D-ben tervezel rajta. Attól meg, hogy nem használja erőforrásigényesebb alkalmazások futtatására, attól még nincs előírva, hogy gagyit kell venned.


Kérdező: 10-15 éve nem volt központi kérdés a hordozhatóság. Mobil internet meg wifi még alig volt, így nem is volt értelme laptopot venni.

Igazából manapság is sokan csak flancolásból vesznek laptopot. Ha csak otthoni használatra kell, az asztali rendszer jobb választás.

2014. dec. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Hiába 500W-s tápegység alól írtad ezt, a géped netezés közben nem fogyaszt 150W-nál többet... Max játék alatt.
2014. dec. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

#6 Nem mondtam, hogy csak akkor lehet "értelmes gépet" venni. Egyébként nyugodtan le lehet pontozni, attól még nem lesz igazatok.


Ez olyan dolog, mintha vennék egy 160eFt-os HIFI-t és "rádiós ébresztőórának" használnám. Megtehetem? IGEN. Hülyeség? IGEN!

Millió egy dologra lehet használni egy gépet: hivatalos ügyek intézésétől kezdve (ügyfélkapu) neten történő fizetésig, vagy átutalásokig. Számtalan dolgot ki lehet belőle hozni, ami megkönnyítené az ember életét.

Pl: százezrekért veszik az okosabbnál okosabb tévéket (mert távirányítóval a legjobb böngészni) mindezt 40 ezerrel drágábban, majd bedugják pendriveon a kedvenc letorrentezett filmjüket és sírnak, hogy nem játsza le. Pedig egy 750Ft-os hdmi kábellel rádugja a méregdrága laptopját és nemcsak netezni tudna, a filmet is vígan lejátszaná felirattal, egyebekkel együtt.

Igenis hülyeségnek tartom.

Aki pedig nem ért egyet nyugodtan lepontozhat, de érvelés nélkül a szavazat csak "óvodás vitatkozás".

2014. dec. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Igen csak eltértünk az eredeti kérdéstől.Gondolom a válaszolók többsége már XP-vel kezdte.(ha nem bocs)

Én azon szerencsések közé tartoztam hogy amíg mindenki Commodore-t vett én az első fizetéseimből egy ZX Spektrumot.Ez sem volt különb csak kisebb és picivel gyorsabb volt.Külső meghajtónk a kazis magnó és a nagy flopy lemezmeghajtó volt és a monitorunk egy sima TV jobb esetben színes.Kb 10 év mulva láttam meg az első asztali PC-t (fekvő) amibe 1-1,5GB-os vinyó volt az volt a nagy szám.Nem tudtam olyan gyorsan kiolvasni a könyvtári PC könyveket mint amilyen gyorsan fejlődtek.Az internetnek nevezett valami is egyre gyorsabb lett a win95 is kinőtte magát 98-ra.Igazából az XP megjelenése után következett be a robbanás és kezdtek olyan árban gyártani laptopot amit ha nem is a halandó de a felső réteg meg tudott venni.Igen asztali gépeink voltak.

A vitához hozzászólva: laptopot sokan azért vesznek mert megoldott a monitor billentyű egér és a webkamera.

Hasonló tudású asztali gép sem olcsóbb ha ezeket megveszed hozzá igaz géppel együtt nem is dobod ki ha elavul vagy tönkremegy.A játékra való laptop 3-400K nál kezdődik az alatta lévők csak elfuttatják a játékokat sem a hűtésük sem a bővíthetőségük nem alkalmas erre.(ezért majd megköveznek)

Egy veterán kocka.

2014. dec. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9 Jogos. Én DOS-ban és win3.1-el kezdtem akkor még gyerekként. Igazából akkoriban az asztali gép sem volt olyan elterjedt. Voltak, de igazából a win95-98 körül kezdtek inkább a háztartásokban is megjelenni. (Legalábbis ez saját megfigyelés, nem reprezentatív.) Pedig játékok már korábban is voltak. (pl a jó öreg soko-ban '88-as) Talán az office és a betárcsázós internet terjedése tette népszerűvé a pc-t. (utóbbi leginkább e-mailhez volt csak használható)

A hordozhatóságra ekkor még mindig nem volt szükség (csak ritka esetekben), mivel útközben nem volt internet. Így egyszerűbb és olcsóbb volt ha vettek két asztali gépet. (pl. ha egy orvos két helyen is rendelt)

2014. dec. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!