Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elsötétül a monitor és semmire...

Elsötétül a monitor és semmire sem reagál?

Figyelt kérdés
Be van állítva a vezérlőpult -> energiagazdálkodásnál, hogy a képernyő 10perc után sötétüljön el, viszont az alvás->soha. Mégis amikor a képernyő 10perc után elsötétül (ez ugye teljesen normális) akkor utána semmire se reagál! Akármit nyomok a billentyűzeten, vagy egéren kattintgatok se kép se hang. Reset gomb, vagy a kényszerített leállítás lehetséges. Utána olvasgattam, de nem találtam olyat ami meg oldaná a gondot, olvastam pl ilyet is: "Nézd meg az eszközkezelőben, ( futtatás->devmgmt.msc) hogy a billentyűzet illetve az egér energia gazdálkodási fül-beállításainál be van-e pipálva az "ez az eszköz felélesztheti a számítógépet" funkció." Nem jutottam semmire egyenlőre, szóval ha valaki tud valami tippet és elmondaná, akkor szívesen kipróbálnám hátha orvosolja a problémámat.

#reagálás #elsötétülés #nincs visszajelzés
2014. dec. 5. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarul befagy a gép? vagy működik, csak kép nincs?

Ismerősömnek volt hasonló problémája, neki a táppal volt a gond.

Próbáld meg egy másik monitorral vagy ezt a monitort egy másik géppel. Így eléggé letudod szűkíteni, hogy hardveres v szoftveres a gond.

2014. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy működik-e, mert próbáltam, hogy semmit se nyitok meg, csak kint maradok az asztalon, és megvárom amíg elsötétül a kép és nyomok egy Alt+F4 + Entert (leállítás), de nem reagál. Valamikor sőt majdnem mindig a Reset gomb se működik, csak ha a bekapcsoló gombot tartom és úgy kényszerítetten állítom le a gépet. A tápom nincs 3 hónapos se, nem egy rossz darab nem hiszem, hogy azzal lenne gond: [link]
2014. dec. 8. 13:16
 3/3 anonim ***** válasza:

nos pedig egyre gyanúsabb a táp. Ha gyakorlatilag megöli a gépet az energiatakarékos mód, akkor ez lenne az első tippem. Az, hogy új és jó márka, még nem garancia, nem lehet minden egyes darab tökéletes. Még mindig javasolnám egy másik monitor kipróbálását, ill mostmár a tápét is.

Okozhatja egy rossz szoftveres beállítás is, de a legáltalánosabbakat már megnézted és innentől kezde egy tiszta telepítés tudná csak biztosra eloszlatni a kételyeket.

2014. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!