Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "A Windows nem telepíthető...

Normen76 kérdése:

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető. " Ez mi?

Figyelt kérdés

A gépembem alaplapot váltottam. Asus A88x-PRO lap lett benne és egy A10 6800 APU. USB-ről szoktam telepíteni a Win8.1-et, eddig nem is volt sosem gond. Az új alap miatt újra akartam telepíteni a Wint, de ezt az üzenetet kaptam.:


"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető."


A Pendrive ugyanaz amiről eddig is telepítettem. Csak a Win 8.1 van rajta, másra nem használom. NEm értem mi lehet a gond, hisz a vincseszterem ugyanaz mint eddig, semmi nem változott csak az alaplap meg a proci. Igaz újfajta a BIOS, de nem tudom ez mennyiben lehet probléma.

PArtícionálni sem engedi a winyót sajnos.


Van egy mésik Win 8.1 em egy réebbi DVD-n. Arról fel tudom tenni, de ez egy elavult változat és szerettem volna elkerülni a hosszas frissítgetéseket stb. No meg, érdekelne is, mi a probléma gyökere.



#Master Boot Record #Win 8.1 telepítési probléma
2014. dec. 13. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van:


1. Legacy (BIOS) módban indítod a telepítést, és akkor MBR lemezre tudsz telepíteni.


2. UEFI módban indítod a telepítést, és akkor GPT lemezre tudsz telepíteni.


Ez, vagy az. Te éppen kevered, és UEFI módban szeretnél MBR-re telepíteni. Vagy a partíciós táblát cseréld, vagy BIOS módban indítsd a telepítőt.

2014. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Az 1.-nél a piros pont:


[link]


Tőmőren vagy átkonvertálod a lemezt GPT-re, vagy telepítés közben törlöd a régi partíciókat (és az új - üres - partíciók már jók lesznek).

2014. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zs13 válasza:
74%

https://www.youtube.com/watch?v=DQf9YqbD8WI&hd=1


ezzel könnyen megoldható a probléma.

2016. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
És anélkül megoldható, hogy leformáznám az egész lemezt? Csak azért, mert 300 GB-ot nem szeretnék lemásolni aztán újra visszamásolni...
2021. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!