Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az AMD és az...

Mi a különbség az AMD és az nVidia GeForce grafikus vezérlés között? Melyik a jobb, és miért?

Figyelt kérdés

A legtöbb ismerősömtől azt hallom hogy arra kell figyelni laptop vásárlásakor, hogy a grafikus vezérlője ne AMD legyen hanem nVidia. De nem tudják megindokolni...

Árban az AMD-sek olcsóbbak, de nVidia-sból meg alig van olyan ami árban megfelelő lenne vagy a többi paraméterei jó lennének...

Mi ez a nagy különbség?



2014. dec. 17. 18:06
 1/5 totolala ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség :D


Asztali kategóriában is, mondjuk az Nvidiák közül a GTX 660, az AMD-k közül az r9 270 sorolható például egy árkategóriába.


Hiába Nvidia alapú a GTC 660, az r9 270 MIN 10%-al erősebb.


Szerintem ez butaság :D


ne hamarkodd el a döntést, kérd ki néhány jó ismerős véleményét, ne hagyd, hogy átverjenek.


Esetleg küldj linkeket a szóba jövőkről, és segítek a döntésben.


:)

2014. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

AMD RadeOn - piros

nVidia GeForce - zöld

Intel HD - kék

sajnos tény hogy árkategóriákban a legjob amd gyengéb mint nvidia...

2014. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
pl 150ezerig legjob dVGA s AMD t kikeresed és legjob nv t nv mindég job ha kicsit is felsöb árkategóriákban lehet szoras 250+++
2014. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok a probléma az Amd mobil gpu driverekkel, ezért inkább jobb elkerülni a szívást, az nVidia driverek jobban működnek, a grafikus vezérlők közötti váltás is jobban meg van oldva
2014. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Butaság amiket előttem összehordtak itt, ááááá! Tudniillik a közkedvelt alsó-közép kategóriás laptopoknál előszeretettel szerelték be az AMD videóvezérlőit a jobb ár-értékük végett. Mivel ezek az occsó laposok rengeteg gonddal küzködtek, úgy mint például melegedés és gyenge minőség ezért még próbaidőn belül tönkre is mentek szépen . Innen ered az áemdést ne vegyél mert nem jó, miközben nem is a chippel voltak gondok hanem a lappal. Ennyi.

Hogy mi a különbség a két gyártó kártyái között? Sebesség és kompatibilitás szempontjából nem találtam semmit csupán a megjelenítés milyenségében. Mindkettő szép, egy jellegzetes jeggyel miszerint az Nvidia határozottan pasztellesebb, az ATI-AMD pedig tónusosabb de lágy 3D megjelenítést produkál. Valójában ki mit szeret azt használja.

2017. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!