Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PC ventilátor töltővel,...

PC ventilátor töltővel, elemről vagy akkumulátorral?

Figyelt kérdés

Két darab Corsair SP120-as ventilátort szeretnék összekötni és használni. A ventilátorok kábeleit nem szeretném elvágni szóval a 3 pines csatlakozót használni. Egy ventilátor 12V és 0,09 A.

Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudom összekötni őket és mivel tudom őket meghajtani. Ezalatt azt értem, hogy esetleg töltővel vagy elemmel esetleg valamilyen akkumulátorral használni ami tovább bírja.



2015. jan. 1. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy egy ilyennel ( [link] összekötöm a két ventilátort majd előzőt ezzel ( [link] összedugom és ezt akkor már elvághatom.

S nem tudom esetleg ezt is fel lehetne e használni. ( [link]


Már csak a működtetés lenne akkor a kérdés.

2015. jan. 1. 19:31
 2/4 anonim ***** válasza:
az alaplapon nincs legalabb 2 szabad csatlakozod pluszba?
2015. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mpeter58 válasza:
Számomra nem egyértelmű, hogy mire szeretnéd használni a ventilátorokat. De miután a hosszabbítót már elvágnád, azt gondolom, hogy a számítógéptől függetlenül valami más célra használnád. Ebben az esetben egy 12 voltos dugasztáp tökéletesen megfelelő, hiszen ezek a ventilátorok keveset fogyasztanak. Ekkor használhatod a fordulatszabályzót is. Ha van hálózati áram, akkor ez a megoldás. Ha nincs, akkor minél nagyobb kapacitású (persze az ésszerűség határain belül) 12 voltos akkumulátort javaslok.
2015. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eladtam az előző PC-met és most laptopom van. Félre raktam a ventilátorokat más felhasználásra.


#2 Igen, számítógéptől függetlenül akarom őket használni. Megpróbálom akkor ezt megcsinálni amit leírtál. köszönöm.

2015. jan. 2. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!