Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pdf-ből így hogy csináljak...

Pdf-ből így hogy csináljak wordot? (lent)

Figyelt kérdés

Olyan pdf doksiaim vannak, hogy könyvek vannak beszkennelve. Nagyon rossz olvasni, kiszeretném nyomtatni, de word formátumban, hogy olvasható legyen. Nem tudom konvertálni, mert jelszavas mindegyik pdf (amikor meg kell nyissam kéri a jelszót), és a pdfből sem tudom ugye a szöveget átmásolni word doksiba.

Mit tegyek?


2015. jan. 16. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
ilyenből sehogy. Még ha ismersz is olyan jelszót, ami teljes jogot ad hozzá, akkor is ki kell OCR-ezni, amitől borul a formátum is, és tele lesz hibával. A legjobb, amit tehetsz, hogy kinyomtatod így, ahogy van.
2015. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Ezek szerint a jelszót tudod? Nyilván nem közömbös, hanyas Wordöt használsz, az új elvileg szerkeszti a PDF-et is. Megintcsak elvileg, az Inkscape, Gimp, IrfanView is képekre tudja bontani a PDF-eket. Ha nem bizalmas természetű, belinkelhetnél egy ilyen fájlt, hátha valaki tudja a megoldást, így teljesen a levegőben lóg a kérdés.

Az, ugye, tiszta sor, hogy a beszkennelt könyvoldalakat még képformátumban elmentve szöveggé kell alakítanod valami OCR-programmal? Sőt, nem kizárt, hogy ezt közvetlenül a PDF-ből is megteheted, de ehhez nálam okosabb ember tanácsára lesz szükséged.

2015. jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is a jelszavakkal nem tiszta minden. A pdf-et megnyitásra is le lehet védeni jelszóval. Ezt igen nehezed, hosszú idő alatt fel lehet törni, de ebben nem tudok segíteni. De te azt írtad, hogy meg tudod nézni, csak rossz minőségű.

A pdf-et le lehet védeni nyomtatás, tartalom kimásolás... ellen. Ezt könnyű leszedni.

Megoldható az is, hogy szöveges pdf-et átalakítsunk word dokumentummá. Erre is vannak programok.

A legnagyobb gond a következő és jóformán lehetetlenné teszi a konvertálást az hogy nagyon nehezen olvasható, rossz minőségű szkennelésből készültek a pdf-ek.

Ezek a szkennelt oldalak pedig nem szövegként, hanem képként lettek beágyazva a pdf-be. Innen hiába kerülnének át a word-be, ott is képek lennének, silány minőségben és lehetetlen szerkeszteni a szöveget. Az egyedüli megoldás az lenne, ha egy karakterfelismerő programot ráeresztenénk a pdf-re, ill. az abban lévő képekre. De azokkal az oldalakkal, amiket egy olvasó is nehezen olvashatónak titulál, nem hozna használható eredményt.

Tehát ne próbálkozz vele, nem éri meg.

2015. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
Puff, megint túl sokáig fogalmazgattam, már megkaptad ugyanezt.
2015. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyik legjobb OCR alkalmazás, ami magyarul is tud!

[link]

de, még ennek is meg kell adni a konvertálás ELŐTT a pdf dokumentum nyelvét, ha eredményeket akarsz!


vagy: PDF-Tools,

[link]


esetleg ez is nagyon jó, de ez nem magyar nyelvű!

OmniPage

2015. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:

Az OmniPage-nek is van magyar nyelvű változata, nekem olyan van. Igaz, nem mai darab, kb. 10 éve vettem, azóta már sok új verziója jelent meg.

Az ilyen programoknak egyetlen hibája van, mint már előttem is említették: ha a forrás (kép) vacak minőségű, nehezen, vagy egyáltalán nem tudnak dolgozni, vagyis a képen szereplő karaktereket felismerni. Mint ahogy egy élő ember is nehezen olvassa el a beszkennelt könyvoldalt, ha nem tökéletes a minősége.

Viszont a szép, tiszta szkennelésű szöveget meglepő biztonsággal felismeri már ez a régi program is, ezt a tulajdonságát az évek alatt bizonyára csak javították.

Próbaverziót is lehet belőle letölteni, szerintem egy próbát megér. Közvetlenül a pdf formátummal is boldogul, ha elég jó a minősége. Persze nem kell vele átkonvertáltatni az egész dokumentumot, egy oldallal is ki lehet próbálni.

2015. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!