Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha gépemen 490 mb ram van...

Ha gépemen 490 mb ram van akkor mennyire állítsam a virtuális memóirát hogy ne terhelődjön le a fizikai ram?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd automatán, a rendszer tudja, mennyi kell neki.

Azt remélem mondanom sem kell, hogy erre max. XP-t rakj, minden más Windows csak kínlódás lenne.

G.

2015. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:
Nem értem, ez valami iskolai feladat? Nézzétek meg alul a hasonló kérdések sorozatát. De akkor ki a bánat találhatta ki a 490 MiB/MB? RAM-méretet?
2015. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az XP írja így ki, szokása.

G.

2015. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hominida ***** válasza:

Egyszer találtam egy Prefix nevű programot a [link] címen, azzal kísérleteztem egy kicsit. Megvan, hogy jött ki ez a marhaság, azt hiszem. Ha veszek 490 mibibyte-ot (MiB), akkor az 513 megabyte (MB), ami közel van ahhoz az 512 mibibyte-hoz (MiB), amennyi egy RAM-nak a mérete tud lenni. A kérdést valójában úgy kellene feltenni, hogy mennyire stb. ha 512 MiB vagy kb. 537 megabyte (MB) van a gépemben.


Ha a szakmailag teljesen hibás kérdést tanár vagy tankönyvíró tette fel – informatikából, gondolom –, akkor felmerül a kérdés, hogy egy ilyen tudatlan ember hogy taníthatja ezt a szakmát. Aki nem tudja, hogy a RAM-ok a címzési mátrixuk miatt meglehetősen régóta a 2 hatványainak valamelyikével mérhető méretűek (ez esetben 1024×1024×512=2^29), az inkább ne erőltesse.

2015. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!