Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Puppy Linux pro-kontra érvek?

Puppy Linux pro-kontra érvek?

Figyelt kérdés
Hallottam pár dolgot erről a disztróról és bátorkodok megkérdezni a véleményeteket. Megéri kipróbálni? Ha jó, miért jó? és ha nem jó, akkor miért nem jó?

2015. jan. 26. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Pici, és alig van hozzá csomag. Debian-ból enyhén nagyobb méretben megkaphatod ugyanazt, csak mellé még van tízezer csomag, ha valamit fel kívánsz telepíteni. Puppy-ban csak alapdolgok vannak.
2015. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Z0lcsi ***** válasza:

Ezzel az "alig van hozzá csomag" kijelentéssel vitatkoznék azért kicsit :D

Legalapabb alkalmazásokat megcsinálják rá .pet formátumúra, de amúgy támogatja .deb meg a .rpm fájlokat is, így igazából az ég világon mindent lehet rá telepíteni.

Chrome-ot letöltöttem .deb csomagként, pillanatok alatt telepítette, és fantasztikusan működött.

A rendszernek 0 gépigénye van (nálam "üresben" ~90MB ramot hasznát - telepítve persze)

A gyári JWM felület nem túl modern, meg picit macerásabbnak tűnik a használata, de szerintem könnyen megszokható.

Én mindenképpen ezt használnám ha gyengébb pc-m lenne, illetve tudom is ajánlani.

Kipróbálással semmit nem veszítesz, hiszen usb-ről pillanatok alatt bebootol, és ugyanúgy használhatod, mintha már telepítve lenne. Utána eldöntheted, hogy szeretnéd-e telepíteni. (Ha telepítetted, ne felejtsd el telepíteni a Grub4Dos-t sem, különben nem fog indulni semmi! - nem lesz Grub)

2015. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!