Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows merevlemez-problémát...

A Windows merevlemez-problémát észlelt. Mi ez?

Figyelt kérdés

Telepítettem a windows 8-at, és minden rendben fut, csak bizonyos időközönként feljön egy hibaablak. [link]

Az írja, hogy készítsek biztonsági mentést, de én nem szeretnék (ilyen módon). Hogyan tudom ezt eltűntetni, hogy ne akarjon folyton rábeszélni?



2015. febr. 1. 15:59
 1/9 CspCsj ***** válasza:

HDSentinel mit ír a kondícióról?

[link]

2015. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
77% (Jó)
2015. febr. 1. 18:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a Samsung hdd-re, amit a hibaablak jelez, annál ez is 0%-ot ír.
2015. febr. 1. 18:50
 4/9 CspCsj ***** válasza:

A merevlemez naplózza magának az előforduló hibákat (SMART), ezeket olvassa ki a merevlemezből a Win8 meg a program, és ezek alapján jelzi, hogy meghibásodás várható.


Ami fontos, mentsd le róla a másikra, vagy pendrive-ra!


Szereznék másikat helyette, mert akár a következő bekapcsoláskor végleg használhatatlan lehet. (persze az is megtörténhet, hogy hónapokig elmegy)

Figyelheted HDSentinel-lel pár hétig, a másiknál is, hogy csökken-e a kondíciója/állapota, nő-e a hibás/gyenge szektorok száma.

2015. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Vigyem el szakemberhez? Mert én ilyet én már nem tudok megcsinálni... Kb mennyibe kerülhet? Most 500 gigás hdd van benne.
2015. febr. 1. 21:20
 6/9 CspCsj ***** válasza:

Az adatmentés vagy a csere nem megy?

Ha van a közelben számtech-bolt, ott biztosan tudsz venni/rendelni és be is szerelik ha kell.

Egyébként milyen régi a 0%-os 500GB-os? Megvan a garanciapapírja? Lehet hogy van rá garancia, és talán cserélik.

2015. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Az 500GB-os árak 14ezer körül indulnak. 1TB-os (1000GB) már kapható 16ezer körül. 2TB-os (2000GB) meg 22ezer körül. Persze ezek internetes árak (általában 1-2ezer még a postaköltésg), boltban valamivel drágábbak lehetnek.

Az eMAG webáruház ingyen postázza:

[link]

Számomra talán 15900-ért az 1TB-os szimpatikus.

Ha egyből az újra szeretnéd átmenteni az 500GB-osról akkor kellhet SATA adatkábel és tápkábel. (bár ha van DVD a gépben és az is SATA csatlakozós, akkor a másolás idejére átdugható az újba) Aztán a hibásat ki kell venni és a helyére az újat betenni.

2015. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid, tanultam belőlük. A beszerelés nem ment, de elvittem ismerőshöz és ő megcsinálta. Most már 1 terás van benn. A 0%-os kb 4-5 éves hdd volt.
2015. febr. 6. 21:25
 9/9 CspCsj ***** válasza:

1-2év garanciát adnak a merevlemezekre (HHD), régebben 2-3évet adtak.

Az újabb memórichip alapú tárolókra (SSD) adnak 3-5évet, de azoknak a kapacitása jóval kevesebb (128GB~20ezer, 256GB~33ezer), de ezeket úgyis a jóval nagyobb sebesség miatt veszik, nem a kapacitás miatt.

Egy jó időre le van tudva a gond.

2015. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!