Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik rontja legkevésbé a...

Melyik rontja legkevésbé a képminőséget?

Figyelt kérdés

A monitorom D-SUB-os. (1 éve vettem, igen elb.sztam, hogy nem néztem utána, de mákomra pont rá tudtam kötni a GTX650-emre. :D)


Nos a kérdésem a következő: Melyik átalakító rontja legkevésbé a képet? Az is elég, ha nincs csíkozódás.

Elsősorban passzív átalakítókról beszélek.


DVI-D - D-sub Digitális jel - Analóg jel

DVI-A - D-sub Analóg jel - Analóg jel

DVI-I - D-sub Digitális és analóg jel - Analóg Jel

HDMI - D-sub

Display Port - D-sub


Melyik rontja legkevésbé a jelet?


FullHD-ra kéne, e fölé nem is akarok menni mer 22"-os monitoron értelmetlen, illetve nem is tudok, mert 1080P-s a monitor. :D


Ha van egy kis időd kérlek, szánj rám pár percet, mert ehhez igazítanék videokártyát. (GTX960-970-ekbe gondolkodok.)

Persze idővel vennék egy normális csatlakozásó monitort is, de az még odébb lesz.



2015. febr. 10. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem DVI-os a moncsi, hanem tényleg még analóg dsub, akkor természetesen az analóg-analóg konverzióval jársz a legjobban, mert ez gyakorlatban nem is konverzió, csak kis pin-kötögetés.
2015. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebből egyedül a DVI-I -> D-SUB megvalósítható. A többihez aktív átalakítás kéne. Ha gyártják is, és kapható, akkor is többe kerül, mint egy új monitor. Nem életképes. (DVI-A pedig csak elméletben létezik, videokártyán olyat nem találsz...)
2015. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sejtettem én. :D

De azért mégis szeretem a megerősítéseket.

Köszönöm. És igen az.

Sokan mondják, hogy D-sub os csatlakozó (mivel analog) adja a legrosszabb képminőséget de...

Nem értem... Nincs semmi baj a monitorom képminőségével. :D

2015. febr. 10. 18:08
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja igen, és még 1 kérdés.


Mindegy, hogy DVI-I - D-sub

vagy D-sub - DVI-I?

Hiszen meglehet fordítani. Vagy úgy nem.. nem jó? :D

2015. febr. 10. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
De, tetszőlegesen fordítgathatod. Ez kb. annyi, mint a kisjack-nagyjack vagy jack-rca átalakító, nem változik semmi.
2015. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm. :D

Ha már a jackeknél tartunk, lenne ahhoz is kérdésem, bár ezt még mindig nem válaszolták meg nekem.


Az a 3,5 Jack amin csak 2 csík van azon biztos, hogy nincs mikrofon?

2015. febr. 10. 18:21
 7/9 Szirty ***** válasza:

"Mindegy, hogy DVI-I - D-sub vagy D-sub - DVI-I? "


Ez az "átalakító" nem alakítja át a jelet, ez egyszerűen vezeték összekötéseket tartalmaz, semmit nem csinál a jellel.

Egyszerűen csak kivezeti a DVI-I csatlakozón eleve jelen lévő analóg jelet egy másmilyen kialakítású csatlakozóra és ennyi.

2015. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm. :D

Ezt már le tudtuk.

2015. febr. 10. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:

[link] -mono

[link] sztereó

[link] mikrofon+stereo.

2015. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!