Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux alá Zoneminder vagy...

Linux alá Zoneminder vagy Motion telepítésben jártas valaki?

Figyelt kérdés
Van egy HP t5730W Thin Cientem, erre szeretnék egy kisméretű Linux disztribúciót, amire a fenti alkalmazások valamelyikét szeretném feltenni. A TC-ben 2GB Solid SSD van, tehát valamelyik Puppy Linux vagy más kisméretű változat fér rá. Kizárólag arra szeretném használni, hogy egy külső HDD-re rögzítse IP kamerák videóját, magyarul egy házi térfigyelő rendszert szeretnék. Javasolták erre a célra külön a Watchdog disztribúciót, de sehol nem találom. Csomagkezelőben nem találtam meg a két programot, mélyebben pedig nem értek a Linuxhoz. Ha valaki tudna segíteni akár leírással, akár TeamVieweren keresztül, nagyon hálás lennék.

#linux #Zoneminder
2015. márc. 11. 11:48
 1/1 kovpet ***** válasza:

A Debianban van ZM és fel lehet tenni szerintem 2 gigára, főleg, ha a nem szükséges nyelveket kiirtod belőle (localepurge) és nem teszel fel felesleges dolgokat. Tehát minimál install és utána egyesével a szükséges csomagokat.


De ha lesz külső diszked, akkor arra is mehet a rendszer egy része (vagy az egésze), ott gondolom, lesz hely.

2015. márc. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!