Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szürkeárnyalatos kép visszaáll...

Szürkeárnyalatos kép visszaállítása RGB színesbe?

Figyelt kérdés

Kaptam 1 JPG fájlt, ami szürkeárnyalatos, ha megnyitom photoshopban kiírja ott a fájl neve mellett, hogy gray. De mikor előnézetbe mutatja akár ott, akár csak ki van rakva az asztalra, színesbe mutatja a képet, ezért gondolom hogy vhogy vissza lehetne állítani a színeket, de úgy nem lehet, h a színt egyszeűen gray-ről RGB-be állítom, mert az próbáltam hátha


vki tud erre megoldást?


2015. márc. 22. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak van mellette egy rejtett thumbs.db fájl, amiben színes miniatűr van?
2015. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát olyat sajnos nem találok, de akkor hogy lehet h kicsibe színesbe mutatja?
2015. márc. 22. 13:53
 3/10 Lajos54 ***** válasza:

Pedig az lesz, amit az előző válaszoló írt. Csak a bélyegkép színes, de azt azért nem találod, mert az aszt tartalmazó fájl rejtett.

Viszont, ettől függetlenül, ha a kép tulajdonságainál az van, hogy szürkeskálás (szürkeárnyalatos), akkor nem sok mindent tudsz vele csinálni, mert a fájlban már nincsenek benne a színinformációk.

2015. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lajos54 ***** válasza:
... azt
2015. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egy zip fájlt kaptam, abba volt 2 kép, de megnéztem úgy, hbeállítottam mutassa a rejtett fájlokat és nem volt ott a 2 képen kívül más :/
2015. márc. 22. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
A thumbs.db renszerfájl is, talán azért nem láttad. Azt is bekapcsoltad?
2015. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tabaki ***** válasza:
Sajna, hasztalan keresem azt a kérdést, ahol sikerült helyreállítanom egy törölt hátterű fényképet az előnézet alapján, majdnem az eredeti (szerencsésen pocsék) minőségben. Kár, mert nagyon büszke voltam a gegre. Mindenesetre az kiderült a dolog kapcsán, hogy a .JPG kiegészítő fájl nélkül is tartalmazhat előnézetet, és az nem okvetlenül egyezik meg a kép aktuális állapotával. Mindez a kérdés szempontjából nem sokat jelent: Maga a nagy kép már nem tartalmaz színinformációt, tehát visszaállíthatatlan, mint az előttem szólók is megállapították.
2015. márc. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:

Azt hiszem, sikerült reprodukálnom a jelenséget PhotoFiltre-rel, letöltve nézzétek meg, nálatok is működik-e, nálam XP Sajátgépben, és a Gimp megnyitóablakában igen:

[link]

2015. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lajos54 ***** válasza:

És tényleg. Letöltöttem a képet, beraktam egy mappába, és íme:

[link]


Most már csak az kellene, hogy vissza is lehessen a kicsi kép alapján állítani a nagyot is színesbe... :)

2015. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:
Majd a Helyszínelők :)
2015. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!