Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol be állandóan a...

Miért kapcsol be állandóan a gép alvó és hibernált üzemmódból?

Figyelt kérdés
Elég idegesítő, főleg a laptopnál, amit csak lecsukok, elrakok a táskámba, (ugye ekkor hibernálódik) de aztán gyakran magától elindul (lecsukott állapotban) és emiatt lemerül. Számítógépnél ugyan ez, videoprojectet készítek rajta, szeretném éjszakára alvó módba rakni hogy holnap ugyan onnan folytatni tudjam a munkát, erre egyszer csak magától megint bekapcsol. Már kihúztam az egeret is, hogy a lézer még véletlenül se érzékeljen semmit, de akkor is bekapcsol. Nagyon tudok neki örülni, főleg amikor alszok épp, és nekiáll zúgni a gép éjszaka közepén.

2015. márc. 30. 23:42
 1/6 Tengor ***** válasza:

Én jobban aggódnék azért, hogy a táskában bekapcsol és túlmelegíti magát, mint hogy az éjszakai álmodat megzavarja.

Touch padot nem zavarja semmi?

2015. márc. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes hibajelenség, sokunknál ha egy gép ki van kapcsolva, akkor az ki van kapcsolva, nem véletlenszerűen elindul. Mivel két különböző gépnél is előfordul, felhasználói hibára gyanakodnék, de ötelem sincs merre indulj el, mivel nem láttam még ilyen hibát.

Az asztali gépet hibernáld és áramatalanítsd, megnézem áram nélkül hogyan kapcsol be. Kapcsold ki rendesen, húzd ki fél percre a konnektorból, majd dugd vissza. Ha elindul, akkor a BIOS-ban engedélyezve van egy memüpont, ami áram alá helyezéskor bekapcsolja a gépet.

2015. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen operációs rendszer fut rajta?
2015. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Windows 7 van mindkét gépen, sőt, igazából a régi gépem is ugyan ezt csinálta, (XP) váltakozó időközönként, volt olyan hogy hibernálás után kb 5 másodperccel már vissza is kapcsolta magát, de volt hogy csak jópár óra múlva. Tehát 2 gép és egy laptop csinálja ezeket a hülyeségeket, de ha visszaemlékszem, talán a régi laptopom is ezt csinálta. Én eddig azt hittem, ez egy mindenkinél előforduló folyamat. Már olyasmire is gyanakodtam hogy ez valami vírus, vagy kémprogram aminek hatalmában áll még a hibernált gépet is visszakapcsolni.

2015. márc. 31. 22:07
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

nézd meg mi az ami felébresztheti és tiltogass...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

Biosban van timer funkció is azt nézd meg, ill az ACPower Loss az ami áramszünet esetén újraindítja (bekapcsolja) a gépet.

elképzelhető hogy frissítés miatt ébred fel (wake on lan).

2015. ápr. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez a gondom az asztali gépemmel (win 7), hibernáltam, és az ejjszaka közepén elindul.
2015. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!