Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átlagos felhasználóként...

Átlagos felhasználóként milyen gyakran cserélitek a laptopotokat/számítógépeteket?

Figyelt kérdés

Átlagos felhasználó alatt azt értem, akinek nem szükséges a csúcstechnika és drága gépek a mindennapi munkavégzéséhez vagy hobbihoz. Pl aki csak iskolában, jegyzetelésre, böngészésre használja.


Mikortól kezd nagyon elavult lenni egy laptop, amikor már érdemes cserélni.

Az enyém kezd már jó pár éves lenni. Lehet lassan megérik a csere is, a környezetemben szinte mindenkinek viszonylag új gépe van és nem tudom, hogy ad e egy átlag felhasználónak egy mostani gép sokkal többet, vagy például nagy e a különbség egy Windowsos gép között és egy Mac között, ha csak azokra a dolgokra használom amiket felsoroltam.


Ha újat vennék a közeljövőben lehet egy Mac-re kéne beruháznom, az megint jó lenne vagy 4-5 évig?


2015. okt. 1. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem vagyok átlag User.Mindig próbálom a legjobb teljesítmény kihozni a PC-imből.Most sem egy csúcskategóriás PC-m van de tökéletesen használható,addig meg nem cserélem le.A fő szempont:a megfelelő OS kiválasztása,a PC élettartamának növelése ezt úgy értem hogy nem felhúzni az egekig és törölni meg telepíteni folyamatosan.
2015. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8 eves gepet tavaly csereltem le egy igen erosebb gepre.. Meg jo par evig aligha lesz cserelve,max alkatresz ha bedoglene...
2015. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolni elfelejtettem. :)

Szerintem ha jól be van állítva akkor 2-3 évig használható.Elavulás meg attól függ hogy mennyit tudsz kihozni belőle.Macintosh szerintem túlárazott.Az alsó kategóriája is 200K körül van amiből már egy egész jó PC-t lehet összerakni.PC nem Windows-os gép!Mivel nem csak az létezik(van BSD,Linux,Unix stb. ami használható egy átlagos PC-n).Mac=Macintosh.Rajta lévő OS az OSX amit inkább multimédiára használnak.Lényegében egy BSD tökéletesen optimalizálva.

2015. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én általában közép esetleg erős középkategóriában utazgattam és a gépemet alkatrészenként cserélgettem kisebb-nagyobb átépítésekkel, éppen ezért vannak viszonylag fiatal és több éves hardverek is a gépemben. A fejlesztgetés 2002 és 2012 között mondhatni az átlagosnál rendszeresebb volt, most már lehiggadtam és nincs is szükségem bivalyerős gépre, de azért szeretem ha van azért benne egy kis kraft (például a nagyobb játékokat is szép minőségben vigye játszható sebességgel). Komplett gépet utoljára 15 éve vettem (hordozható gépre nincs szükségem, így a laptop nálam kimaradt, de volt két netbook, amit mára már rég leváltottak az okostelefonok). A fejlesztgetések átlaga nagyjából havi 10k-ra jött ki, mikor utoljára számoltam, de persze ennél voltak erősebb vagy (főleg mostanában) valamivel gyengébb időszakok is.

A feleségem gépe igazi átlagfelhasználós cucc, de az is apránként változik...ez az asztali PC-k előnye/különlegessége.

2015. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A laptopom idén 6 éves, az asztaliban meg egy 8 éves processzor dolgozik. Ennyit enged a tárca.
2015. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 7 éve raktam össze egy gépet, az idő folyamán addig fejlesztgettem, amíg lehetett (így mindig maximális teljesítményt tudott nyújtani relatív olcsón), majd tavaly, amikor már nagyon költséges lett volna ez az egész, akkor komplett gépként eladtam hardverapron és vettem egy újat.


Egy laptop más tészta, ott a felhasználónak nem nagyon van beleszólása, hogy mit és hogy bővíthet/cserélhet, ezért viszonylag hamar, például egy egyetem megkezdésétől 'csak' a diplomaosztásig jó, akkorra már szinte biztos, hogy elavult lesz és érdemes lesz tőle megválni, odaadni olyannak, akinek akkora teljesítmény elég.

2015. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kb 5 éve vettem a jelenlegi gépem kb közép kategóriás volt már akkor is..idő közben csak ramot bővítettem, vga-t 1 éve cseréltem most akarok beruházni egy olcsóbb használt procira mert van 1-2 játék ami érdekel de már kell a 4 mag nekik..(én megelégszem a kis felbontáson stabil 30fps-el)

ezen kívül átlagos napi dolgokra használom.. ha a játék nem érdekelne akkor még a mostani sebességével sem lenne gond esetleg egy ssd-t kapna..


a pénz az úr

2015. okt. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A laptopok átlagban gyengébbek, ezért más kategória, de asztali pc-t felesleges gyakran csrélgetni. Az enyém 5 éves, és nem nagyon fordul meg a fejemben a csere, amíg amire használom, arra tökéletesen megfelel. A tápban cseréltem ventillátort, meg vettem még egy nagy vinyót bele az évek alatt. Elég csendes meg energiatakarékos is, direkt ilyet vettem annak idején. Szerintem a mac nem éri meg a plusz lóvét. Bármilyen alsó-közép kategóriás gép jó lesz 4-5 évig, tovább is.
2015. okt. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igény és pénztárca függő. Amúgy régebben gyakrabban lehetett cserélgetni, mert 5 év alatt jobban elavult egy gép, mint manapság. Most egy Phenom II X4, 4GB RAM és egy HD5850 még eldöcög, sok mindenre elég. Egy 2002-es Athlon XP, 512MB RAM meg egy Geforce 4 már elég kevéske és elavult volt 2007-ben szerintem (persze alap gépnek ekment). A munkahelyemen vannak bizonyos feldatokra 10-12 éves gépek is, mert elég....meg egy cég nem cserélget potyára. :)
2015. okt. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!