Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gondom az, hogy böngészés...

A gondom az, hogy böngészés ill. videózás (letőltések nélkül) közben elfogyott a hely a "C" meghajtón. Az előzmények megjegyzése 0 napra van állítva! Hogyan tudok helyet szabaddá tenni, sajnos csak 6 GB-os a lemez?! Köszönettel: Kezdő

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell kapcsolni az automatikus rendszervisszaállítási pontok létrehozását.

Töröld a System Volume Information tartalmát: csak kövesd az utasításokat: [link]

Töltsd le a CCleanert, az egy kicsit kitakarít.

6GB-os a lemez, vagy csak a partíció (van másik partíció például D: (nem a CD, DVD meghajtó)), arról átrakhatnál partition magic-al helyet a C-re.

Néha a Program Files-benb maradnak olyan programoknak a darabjai, amiket már letöröltél, töröld őket.

Tömörítsd a fájlaidat (nem kell külön archívum) jobb egérgomb a mappára/tulajdonságok/speciális itt jelöld be "tartalom tömörítése helymegtakarítás végett"

Ha van másik partíciód tedd át az ideiglenes fájlokat oda, illetve töröld őket, hogy megtakaríts helyet (ha nem tudod most hol vannak, vagy hogy állítsd át, akkor start/vezérlőpult/rendszer/speciális/környezeti változók, itt a TEMP és a TMP helyét állítsd át máshova, illetve keresd meg őket a jelenlegi helyükön, és ürítsd manuálisan).

Korlátozd a lapozó-file méretét (C partícióra a sajátgépen jobb gomb tulajdonságok kvóta, itt lemezhasználat korlátozása, vagy kvóta kikapcsolása.


Ezek természetesen Windows rendszeren (főleg XP-n működnek, illik ilyenkor az Operációs rendszert odaírni, hogy tudjuk). Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt majndem elfelejtettem, hogy a gyorsítótárat és az ideiglenes internetfájlokat is tedd át másik partícióra (ha van) vagy ürítsd manuálisan.

Ezt a böngészőből tudod megtenni (mindegyiknél máshogy, és nem írtad, hogy milyen böngésződ van), illetve korlátozd le a méretüket is (nem tudom IE-nél vagy más böngészőnél lehet-e, firefoxnál igen).

Valószínűleg az ideiglenes internet file-ok sokat foglalnak.

2010. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hogyan tudok a d.ből a c-be átrakni helyet??
2010. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen partíciókezelőprogrammal: EASUS Partition Manager, Partition Magic.

Használata szerintem egyértelmű, de ha nem érted, akkor írd le ide, megpróbálok segíteni.

2010. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ezt a programot töltöttem le EASEUS Partition Master Home Edition de nem tudom hogy kell használni ....
2010. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs fent nekem, de megpróbálom elmondani, hogy is kellene megcsinálni.

[link]

Először kattints arra a partícióra, amelyből el akarsz venni helyet (a te esetedben a D: -lesz az, a képen látható, fent írja 1. lemez, majd ott kikeresed a D:(NTFS)-t, és rákattintasz a Resize/move gombra (4.), itt leveszel belőle annyit, amennyi kell majd a C: meghajtódra, mondjuk 4-5GB-ot (fontos, hogy ennyi szabad hely minimum legyen), majd a C:-re rákattintasz, átméretezés, és hozzáadod az előbbi mostmár üres partíciónak kijelölt helyet (nem biztos, de lehet, hogy előbb az üres partíciót a C: partíció mögé kell húznod, csak fogd az egérrel, és húzd mögé), de itt egy jóval részletesebb leírás van:

[link]

Egy jó tanács: Ha vannak nagyon fontos adataid, akkor azokat előbb mentsd le, mert partíciónálással lehet legkönnyebben letörölni az adatokat (sőt az egész meghajtót).

2010. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Köszi.
2011. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fontos adataid mentsd le!
2011. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem Windows 7em van, és nekem is ez a probléma!!! Segítség!! :'( Ccleaner már nemjó... most mentem el 3 hétre itthonról. Amikor elmentem, volt vagy 600mb szabad hely. Hazajövök: Szabad hely a C-n: 2mb.. -.-"""""""""
2011. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!