Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudhatja egy újonnan...

Honnan tudhatja egy újonnan vásárolt telefon és/vagy a szolgáltató és/vagy a rajta található google alkalmazás (gmail, g+ stb) a email címemet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm lecserélte a régi telóját egy újra.

A régiről áthúztak minden adatot az újra az üzletben.

Csakhogy soha nem emaileztem vele, sőt még email címe sem volt eddig. Csak most az új telóhoz csináltak neki egyet az üzletben.

A régi telóba maximum, talán és csak esetleg egy jegyzetbe ha be lehetett írva az email címem. De még ezt is kétlem. Estleg a tel.számom mellé, de ezt kizártnak tartom.


Mégis kaptam tőle egy levelet. Véletlenül. Ő sem tudja hogyan és mikor küldte. (Ő idősebb korosztály. Most nem ez a lényeg.)

Neki azt mondták, hogy mindenkinek, akinek meg van a telefonban a száma annak meg van az email címe is.

A probléma csak annyi, hogy én egyik email címemhez sem rendeltem hozzá a telefonszámomat.


A google appon belül a gmail opciónál ott van az email címem. Pontosabban csak a @gmail.com előtti rész.

Hogyan? Miért? Mikor?


Kiegészítésként csak annyit, hogy ugyanaz a szolgáltatónk. Ha ez számít valamit. Viszont szerintem nekik sem kellene, hogy meglegyen az email címem.

Nekem még butafónom van, abból az időből amikor még nem kellett email egy telefon megvételéhez, és a az email címemre sem érkeznek marketing anyagok a szolgáltatómtól.



2015. okt. 31. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon pontosan írtad le a problémád...ez mással is előfordul, csak továbblépnek...

ezen a jelenségen és is kiakadtam, aztán egy informatikus szakember elmagyarázta merre van az előre...

azóta nem lepődök meg semmin, sőt azon csodálkozom, ha nem másodpercek alatt jelzi a gúgli a címet, telefonszámot, a pontos GPS helyemet...


meglepődnél, ha megtudnád mi van rólad nyílvántartva a gúglinál(is)..rólam is, másról is...


inkább légy résen a meglepődés helyett..a gúgli mindenhová eélkisér...ha tetszik, ha nem...és ez még csak a kezdet.

2015. nov. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hali!


Nem vagyok egy naiv emberke. Biztosra veszem, hogy rengeteg adat van rólam és mindenkiről mindenfelé a világban. És itt nem csak a nagy cégekről, szolgáltatókról és szolgálatokról beszélek, hanem ki tudja még.


Azonban az, hogy a google folyamatosan kéri a telefonszámomat és én még sehol nem adtam meg neki, aztán egyszer csak valaki azt mondja, hogy ahol a számod, ott az emailed is, na az b@ssza egy kicsit a csőrömet.


Azzal is tisztában vagyok, hogy semmit sem tehetek ellene, ezért még ha nehezemre is esik túllépni ezen, de meg kell tennem.


Ettől függetlenül baromira kíváncsi vagyok.

Nem csak ezzel kapcsolatban, hanem mert kíváncsi típus vagyok és meg szeretném érteni: Miért?


Pontosan ezért is kérlek meg, hogy (csak ha van kedved és időd) oszd meg velem is légyszíves, hogy merre is van az előre!

Privátban is megfelel.


Köszi

2015. nov. 1. 09:47
 3/9 anonim válasza:

Ha fészbuk felhasználó vagy, esetleg használsz vaze programot, akkor ne csodálkozz. Sose feledd el! Ingyen ebéd nincs! Az egész internet az emberek megfigyeléséről szól. Az okosabbak rejtőzködnek. A hülyék regisztrálnak egy olyan szervezethez, ami köztudottan a személyes adatok gyüjtéséről szó. És itt nem az általad megadott adatokra gondolok. Abban a pullanatbanahogy regisztrálsz a fészbulra, nyilvántartásba kerülsz egy rendszerbe, ahonnan nincs visszalépési lehetőséged. Onnantól kezdve elkezdenek turkálni a gépeden, anélkül, hogy te azt tudnád. Az összes, gépeden tárolt adatot lementik a te neved nevű mappába. Figyelik a látogatott oldalaidat. Elemzik az összes leveidet. Az összes általad készített fotót. Nyilvántartják politikai álláspontodat és szexuális identitásodat. Egy ezzel foglalkozó ismerősöm elmondta. Minden levelet nincs időn elolvasni, de archiválni igen. Ha valakire ráirányítódik a figyelem, annak mappáját elővesszük és visszamenőleg elemezzük az összes tevékenységét.

Egyébként én ia észrevettem egy jelenséget. Van 1 titkos ímélem, amit természetesen fals afatokkal töltöttem ki. Aztán 1szer úgy alakult, hogy kénytelen voltam regisztrálni a fészbukra. Megnéztem valakinek a fotóját aztán töröltem magam a rendszerből. Persze a törlés sem volt 1szerű, mert a fészbukon nincs törlésre lehetőség. Innentől kezve kezdtem leveleket kapni olyan ismerősöktől, akik nem ismerhették ezt a titkos ímélt. Az érdekessége, hogy az 1ik ismerőst megkérdeztem, hogy küldött-e levelwt az említett ímélre. Nem is tudott róla, ahogy a többi sem tudott. Kiderült, hogy mindnek van fészbuk regisztrációja és a rendszer, a tudtuk nélkül küldte nekem. Valószínű, az ip cím alapján döntötte el, hogy ismerősök lehetünk. Tehát a mappát létrehozták, ezzel 1ütt a mappák összefüggéseot is, csak rajtam múlik, hogy az általuk létrehozott " épületet" mekkore mennyisé

2015. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A fészbuk és vaze arról szól, hogy ha regisztráltál, akkor ajtót nyitottál egy háttérhatalom számára, akik a tudtod nélkül a te összes személyes adatodat legyüjtik.
2015. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

-gű adattal töltesz meg. Minél többet szörfözöl a fészbukon, minél többet haszmálod a vazet, a házuk annál szebben lesz berendezve. Hálózat csapdájában című film valami hasonlóról szól.

Inkább az a döbbenet mikor a felhasználok elcsodálkoznak azon, hogy az zsír új telefon tudta az ímél címet. Ez a jelenség a lóláb. Itt válik egy kicsit láthatóvá a háttér hatalom működése.

2015. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha beállnék a sorba a többi birka mögé, valószínű, sokkal magasabb lenne a százalékom.
2015. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jut eszembe. A megoldás, hogy ne kapj levelet hasonló módon. Töröld magad a fészbukról ha egyáltalán még nem késő. Illetve törölj a telefonodról minden olyan programot, amik indokolatlanul kérnek hozzáférést személyes adataidhoz. Például egy gps-nek mi köze van az sms-eidhez??!! Hát pont azért, hogy a ház szépen épülhessen.
2015. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem regisztrálsz egyáltalán a Facebook-ra, akkor is tudja a Facebook az e-mail címed alapján, hogy kikkel vagy kapcsolatban, mert kedves jó ismerőseid, akikkel levelezel, valahogy az e-mail címlistájukat megadják a Facebook-nak, amit szépen eltárol arra az esetre, ha regisztrálnál, mert akkor naponta kapnád a leveleket a rendszertől, hogy: "xy nem az ismerősöd véletlenül" és milyen meglepő, xy pont az, akivel levelezni szoktál, vagy valamikor pár hónapja váltottatok levelet.

Éppen elég szokott az is lenni, hogy nyilvánosan megadott (nem titkos másolatban felsorolt) címzetteknek szóló körlevélben szerepelt mindkettőtök címe.

Szinte kizárólag ilyen embereket, vagy az ismerőseik ismerőseit szokta ajánlgatni, azt is tudják valahogy, hogy kivel levelezel legtöbbet és őt személyesen, valamint az ő ismerősei nevével gyakrabban jön a levél, hogy "nem ismered-e".

2015. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hmmm...


Sejtettem.


Köszi.

2015. nov. 25. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!