Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha bekapcsolom a gépet fura...

Ha bekapcsolom a gépet fura hangot ad ki és utána elcsendesedik. Miért?

Figyelt kérdés
Nem szokott ilyeneket csinálni.
2008. szept. 13. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valamelyik ventillátor (CPU vagy tápegység) csapágyából kezd kifogyni vagy beszáradni a kenőanyag.

Általában jobb kicserélni (cseréltetni) mint kenegetni, mert nem lesz hosszú életű a kenés után és megint elkezd zörögni.

2008. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csatlakozok az előttem szólóhoz nekem ugyanez volt a hiba.Megolajoztam a ventillátort, de egy kis idő után ugyanazt csinálta úgyhogy cserét javaslok.
2008. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
még csak 1 éves a gép:(ja és lehet baja a gépnek ha sokáig nem cserélem ki??
2008. szept. 13. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
ha a tápegység zörög morog akkkor a gépednek nem lehet semmi baja csak a táp szép lassan leég és utána ki kell cserélni 3-4000-Ft ha van kompresszorotok fujasd ki a gépet + a tápot mert lehet h csak poros remélem tudtam segíteni: Dávid.
2008. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szét szedtem és ugy inditottam el és ugy nem zörög...miért?
2008. szept. 14. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha bármelyik ventillátor zörög, akkor annak már nem használ a kompresszoros kifújás, meg az olajozás sem, csak a csere, ugyanis kikopott a csapágya.

Ha a táp leég, az könnyedén kivégezheti az egész gépedet, elsősorban az alaplapot és a tápra dugott fogyasztókat, úgymint winchester, optikai eszközök (DVD, CD).

A leírásod alapján mindenképpen ventillátorprobléma lehet. Azért hallgat el egy idő után, mert bemelegszik, de ez az idő egyre hosszabb lesz.

A videókártyán és a chipseten (proci mellett az alaplapon) lévő hűtőventillátorok szoktak először meghalni, akár egy év alatt is. Ezek kisméretű, 4cm átmérőjű ventik, ugyanolyat nem fogsz kapni. Javaslom, hogy szakszervizben cseréltesd ki, ha nem garanciális a gép!

Mi rendszeresen cserélünk ilyeneket, Pécsett van a szervizünk, ha itteni vagy, szívesen segítünk, keress meg e-mailben (mac911@freemail.hu)

2008. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!