Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan derítsem ki, hogy...

Humcsi kérdése:

Hogyan derítsem ki, hogy mitől lassú a számítógépem?

Figyelt kérdés
A gépem nem nagy szám, eddig sem volt olyan nagyon gyors, de most a megszokotthoz képest is nagyon lassú (gyakorlatilag használhatatlan). A történet: minden jól ment, majd egyszer csak a rendszer indítása közben (Windows indítása képernyő) elkezdett lefagyni, vagy durván lassulni - kb. 10 perc alatt töltötte be), majd másnaptól nem is töltötte be a rendszert, kiírt vmi hibaüzenetet, hogy nem tudja elindítani a rendszert. Újratelepítettem (:C meghajtó törlése, formázása majd telepítés), de a telepítés vége felé számomra szokatlanul CHKDSK-et futtatni, ahol csinált mindenfélét a :d meghajtón (sérült attribútumok törlése, árva fájlrekordszegmens törlése, kiírta, hogy xy fájlrekordszegmens olvashatatlan, usn journal olvashatatlan, stb.), majd a telepítés után szar volt az egész (minden indításnál ügyködött vmit a CHKDSK, lassú volt, semmi nem akart működni, megfagyott, kék halál, stb.). Próbáltam a fotóimat legalább cd-re kiírni, de 7-ből 3-at nem tudott megcsinálni, stb.) Ezért fogtam és az egész vinyót töröltem, újrapartícionáltam, formáztam, telepítettem. Most minden működik, de olyan lassan, hogy kiborít. Önmagához képest is szörnyű. Hogyan, milyen programmal (és hol lehet működőt letölteni), vagy milyen rendszeralkalmazással tudom kideríteni, hogy mitől ilyen lassú? A feladatkezelő/ folyamatoknál néztem, hogy semmi nem terheli a CPU-t; AVG virusírtóval ellenőriztem, hogy a megmaradt kevéske fájlom nem vírusos, AVG Tune up-ot futtatam, ott is minden ok. Egy dolog: a rendszernél kiírja, hogy telepített memória,00 GB (1,75 GB használható). Ez miért lehet?

2015. dec. 1. 10:08
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem a merevlemez haldoklik.
2015. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
#1-nek igaza lehet. HDSentinel mit mutat?
2015. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy vagy a vinyó a gond (vagy a processzor, de lehet, hogy ez hülyeség). Most raktam fel a PC wizard programot, az is rendszerelemző. Hogy derítsem ki, hogy a merevlemez haldoklik-e tényleg?
2015. dec. 1. 16:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyre valószínűbb, hogy az lesz a gond, mert a :d meghajtót az előbb már nem találta... :( Aztán pár perc múlva újra "meglett"
2015. dec. 1. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:

az újratelepítés után, az összes szükséges drivert is telepítetted?

MS Update, Windows Update nem frissít??


ill. a RAM modult(okat) is le kellene tesztelni!

[link]


[link]

2015. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

SMART értékek?

majd,

futtass le egy gyors, ha ott semmi gond, egy részletes ön-teszt -et!

2015. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sentinel az áttekintésben ezt írta:

"Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.

A lemez felületén található 496 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.

A lemez felületén található 131 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Azonnali merevlemez csere szükséges.


Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."


Smart fülön annyi minden van, ott milyen adatot kéne keressek?

2015. dec. 1. 21:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Bár ez is megadta a választ a kérdésemre, mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!
2015. dec. 1. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!