Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék képeket DVD-re...

Hogyan tudnék képeket DVD-re írni?

Figyelt kérdés
Van egy DVD-R lemezem,és DVD író,olvasóm.Vagy 400 képet akartam feltenni DVD-re,kb.1 óráig írta ki a képeket,de nem indul el,kiírja,hogy rossz a lemez,meg nem olvasható le.Pedig 3 DVD-lejátszón is kipróbáltam.Mi lehet a gond?Rossz lemezt vettem?Vagy valamit be kellett volna állítani?És ha kiírom a képeket,akkor a képek mérete milyen lesz?
2008. szept. 14. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki egy másik DVD-író programot. Én a deepburnert használom, az eddig bevált.

[link]

2008. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elfelejtettem: a képek mérete ugyanakkora lesz, mint a winchesteren, tehát a kiírás során az nem változik.
2008. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aranyszabály, ha sok kicsi fájlt akar az ember felírni, akkor először képbe kell írni, és utána a képet lemezre.

Sokkal könnyebb az írónak (már csak memóriakezelés szempontjából is, egy folyamatos fájlt kell csak írnia, sok kicsi helyett, amit a vinyón is keresni kell állandóan stb). Lehet, hogy sok kicsi kis szakadás van a képek között a lemezen, amivel a lejátszó nem tud mit kezdeni.

Egyébként a kép mérete nem változik a kiírástól.

2008. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hintalow ***** válasza:
100%

Ha jól értem a kérdést, akkor a kérdező asztali dvd lejátszóval akarta a képeket megnézni. Először is figyelni kell a formátumra (a többség csak jpg-t olvas) hosszú fájlnév, ékezet ne legyen. Az író sem tudja visszaolvasni a lemezt? számítógépben is próbáltad?

Alapszabály, hogy amíg nem olvastattuk vissza a lemezt valamivel, meggyőződvén arról, hogy működik, addig nem szabad törölni a kiírt adatot.

2008. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
próbálj ki egy másik lemezt!
2008. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3.válaszadó!Hogy érted azt,hogy először képbe kell írni?
2008. szept. 16. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!