Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Állandó lag, router beállítás?

Állandó lag, router beállítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg Budapesten tartózkodom és az albérletbe bekötött interneten ha játszani próbálok bármivel (Star Wars Battlefront, LoL stb.) folyamatos "lag tüskéket" kapok. Mintha egy pillanatra elmenne az internet de 1-2 másodpercen belül vissza is áll minden , majd fél perc múlva ugyan ez. Aki játszott már az tudja hogy ez nem kicsit idegesítő. Nem tudom mi okozhatja a problémát, viszont az otthoni (vidéki) internettel semmi probléma, minden játék lagmentesen, tökéletesen fut. Ezért arra tippelnék (bár nem nagyon értek hozzá, ezért írok ide) hogy a router-beéllításaival lehet valami probléma.

2015. dec. 19. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont ugyanez volt nekem is Októberben. Felhívtam a központot bejelentettem a hibát, 1 nappal később lett internetem.


Egy elosztó ment tönkre a központban, és azért szarakodott. Csak annyi különbséggel, hogy nekünk 10 percre elment a net, majd megint lett 5 percre. Először én a szolgálatót hívnám.

2015. dec. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm válaszod!

A furcsa az ebben (amit az előbb kihagytam) hogy a 3 lakótársamnak nincsen ilyen jellegű problémája egyáltalán, valamiért csak az én gépemen jelentkezik ez. Így nem hiszem hogy a szolgáltatónál lesz a gond.

2015. dec. 19. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Spyware Terminator programot kellene letölteni, és lefuttani egy teljes átvizsgálást. Még a kisebb vírusok is okozhatnak ilyet.


Másik kérdésem: Vezetékes/Wiiófi-n keresztül kapod a netet? Ha vezetéken lehet, hogy az alaplapi cssatlakozó döglődik, ha wifin akkor a hálózati kártya/wifi stick a ludas.

2015. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Jelenleg nod32-t használok, épp az előbb fejezte be a teljes víruskeresést és nem talált semmit. De kipróbálom a programot amit mondtál

Az internet wifin keresztül jön, de nem tudom hogy a hálózati kártya hibája lehet-e, mivel mint mondtam otthon hiba nélkül működik, csak itt az albérletben szarakodik.

2015. dec. 19. 23:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben kicsit próbálgattam mi lehet a baj. A router csatorna kiosztását automatikusról átállítottam egy fixra (konkrétan 7esre) de ezzel nem lett jobb, viszont ha kábellel jön az internet, vagy wifin de a laptop ottvan közvetlenül a router mellett megszűnik a lag, ami számomra érdekes mert amúgy is eddig kb. 4-5 méterre volt a géptől a wifi (+1 ajtó). A probléma tehát még fennáll és nem tudom ezt értelmezni, hogy ha közelebb vagyok, miért jobb neki.
2015. dec. 20. 02:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!