Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Utángyártott laptop töltő...

Utángyártott laptop töltő miért füstölt?

Figyelt kérdés

Rendeltem 5 hónapja asus k53s laptopomhoz egy utángyártott töltőt, az gyári úgy romlott el, hogy egyszer csak azt vettem észre ,hogy nem tölt. Ez az utángyártott viszont, már pár hete néha néha sercegett nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Aztán tegnap elkezdett jobban sercegni és aztán egyszer csak füstölni is. Ekkor gyorsan kihúztam.Nagyon büdös égett szaga van.

Ennek mi lehet az oka, a töltő volt rossz vagy a géppel van valami baj ?



2016. febr. 1. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szigetelt konnektorba dugtad be? Még jó, hogy nem égett le a lakásod, bár érdekes, hogy a biztosítékot nem csapta le. Egyszerűen valami zárlatos, vagy a konnektor, vagy a töltő. Ez most már kuka, örülhetsz, ha a laptopnak nem esett baja.

1. Hívjál villanyszerelőt, nézze meg a konnektort és a biztosítékot. 2. Vegyél másik töltőt.

2016. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tűzoltókat nem kellett hívni lúzerkám?

A ház vagy lakás elektromos hálózata ilyenkor le kell hogy csapja a biztosítékot vagy a villanyóra alattit. Nálunk a kerti egyik kapcsoló ázott be, lecsapta egyből. Bármikor tűz lehet nálatok ilyen konnektorral.

2016. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:
100%

Az a konnektor nem szigetelt, hanem földelt... :)

De nincs is jelentősége általában, mert a laptop töltők legnagyobb százaléka nem földelt, kettős szigetelésű.

Ja, és hogy büdös? Ezt hívják "Amper-szagnak", amikor kissé elégnek, vagy legalább túlmelegednek a szigetelések stb.

Ugye, mennyire igaz: "A számítógép füsttel működik. Amikor az enyémből kijött a füst, azóta nem működik" :D


Egyébként az utángyártott töltő (ha amúgy adatok szempontjából tényleg megfelelő volt), valószínűleg gyári hibás lehetett. Ez előfordul néha. Valamelyik beépített alkatrész, csatlakozás stb. nem felelt meg.

És a biztosítékot (hálózati túláramvédelmet) azért nem csapta le, mert vélhetőleg a szekunder oldalon, a kisfeszültségű részben volt valami gond, és az előbb kipurcant, minthogy a 230 V-os hálózat felé túl nagy lett volna a terhelés.

Annak viszont tényleg örülhetsz, hogy a laptopot nem vágta haza...

2016. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!