Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom a külső...

Miért nem tudom a külső merevlemezen megnyitni azt a mappát amibe a fényképek vannak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 Tb-os WD külső merevlemezem, csak archiválásra használom, filmeket, sorozatokat, zenéket, iskolai dolgokat, mindenféle oktatóanyagokat...tárolok rajta, és többek között több ezer fényképet is! A probléma az, hogy minden jól működik a merevlemezen, viszont a "fényképek" mappát amibe tárolom a képeket és a kamerával felvett dolgokat egyszerűen nem nyitja meg. Ha rákattintok bejön a homokóra, negyed óráig teker és megnyitja a mappát mintha üres lenne. Pedig nem az! Amikor tv-re csatlakoztattam rá akkor a tv felismerte és megtudtam nézni mindent rajta. Más számítógépen és laptopon is próbáltam, de ugyanezt csinálta mint az enyémen, csak gondolkodott. Először azt hittem, hogy véletlenül letöröltem, csodálkoztam is, mert azt csak észrevettem volna...De miután csatlakoztattam a tv-hez és az simán megnyitotta tudom, hogy rajta van.

Mitől van ez? Miért nem nyitja meg? Vagy mit csináljak, hogy simán megnyissa úgy mint régen? Minden más mappát simán megnyit és a benne lévő fájlokat is elindítja egyből...



2016. febr. 14. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg USB 2.0-ás tempóban próbálja beolvasni az összes képet,mielőtt láthatóvá tenné lista,vagy ikonképként.Több ezer képnél ez eltart jó sokáig.
2016. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok, de ilyenkor mi a teendő? Az a vicc, hogy pár hete még nem volt ilyen gond, nem rég kezdte, és miután befejezi a gondolkodást a mappa ugye megnyílik, csak éppenséggel úgy mutatja mintha tök üres lenne...
2016. febr. 14. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Másik gépen kipróbáltad?Ha ott is ez a jelenség,akkor a winyó környékén lesz a gubanc.
2016. febr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam, de ugyanez volt ott is...Sőt azt is kipróbáltam, hogy kivártam azt az időt mire végre megnyitja a mappát amibe ugye nem mutat semmit mintha üres lenne, és megpróbáltam rámásolni oda olyan képeket amik még a számítógépen is rajta vannak. Ezután felülakarta írni a régieket!!! Szóval hiába mutatja azt, hogy üres ha ráhúzom érzékeli, hogy ilyen már van ebbe a mappába...De egyébként az ottani másolásnál szintén sokat gondolkodott, annyit hogy ki se vártam mit csinál ha a végére jut egyáltalán valamikor.
2016. febr. 16. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:

A probléma nem tűnik bonyolultnak!

Az előző válaszadó szerintem helyes megállapítását csupán annyival egészíteném ki, hogy eleve rendszerezd a fotóidat mappákba (pl. témakörök szerint), és így másold fel a külső HDD-re. Így nem kell innen minden alkalommal a bizonyára jókora mennyiségű (és az esetleg darabonként is több megabájtos) kép-tömeget beolvasnia a gépnek az USB-n keresztül.

Jó "tördelést"! János

2016. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt nem írtam. Természetesen külön mappába vannak válogatva esemény és témakör szerint, nem ömlesztve van ez a sok kép, és mégis ezt csinálja. Amit ráakartam húzni próbaképpen az is egy különálló mappa volt. A legtöbb fényképet tartalmazó mappába is max 180db. van ami szerintem azért nem olyan irdatlan nagy mennyiség, hogy ne lehessen beolvasni és megnyitni. Hogy 100%-osan tiszta legyen a helyzet. Van ez a külső hdd, van benne kb. 10 főmappa ( filmek, sorozatok, zenék, oktatóanyagok, képek...stb ) A képeken belül van kb. 20-25 almappa amiket már nem hajlandó megjeleníteni. Belépek a képek főmappába, teker negyed órát mire abbahagyja a homokórázást és beenged, majd semmit nem mutat, még az almappákat sem, mintha tök üres lenne az egész! Nem látja valamiért és nehezen akar belépni a mappába is. Pedig ott van mert felül akarta írni a régit amikor megpróbáltam ráhúzni egy olyat amit tudtam, hogy már rátettem és ugye a tv. is egyből megjelenítette! Amikor írtam, hogy korábban nem volt ilyen gond azt is úgy képzeljétek el, hogy egyik napról a másikra kezdte ezt csinálni, előtte két egérkattintásra már simán megnyitotta és mutatott tökéletesen mindent. Ja és mint mondtam csak a képeknél van ez, minden egyéb gondolkodás nélkül megnyílik és simán nézhető.

Egyéb ötlet valakinek? Nem szeretném ha elvesznének vagy ha csak tv-re csatlakoztatva tudnám megnézni, az olyan macerás:) Van valami módja, hogy valahogy ismét meglehessen jeleníteni?

2016. febr. 17. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:
egy HDSentinel részletes öntesztet megérne a vinyó ellenőrzése....
2016. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezt a programot amit az utolsó írt, végeztem rajta egy tesztet és ezt írja ki:

[link]


Ez pontosan mit jelent? Ilyenkor mi a teendő? Valakinek valami ötlete van erre?:)

2016. ápr. 6. 19:15
 9/9 SoulEater7797 ***** válasza:

Hibás az olvasó.


Minél előbb lementesz róla mindent, aztán veszel újat.

2016. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!