Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kezdő fotósnak milyen objektív...

Kezdő fotósnak milyen objektívet ajánlanátok? Ismerősöknek már fótózok évek óta, egy milc géppel. Viszont felkértek, hogy készítsek majd nyáron egy párról eljegyzési képeket.

Figyelt kérdés
babákat és kismamákat szoktam fotózni, ezt szeretem is és folytatnám. Gondoltam lecserélem a gépem egy nikon 3300/5200 között vacilálok. Viszont csak az alap gépet venném meg és külön vennék egy portré obit. A kérdésem az, hogy AF-s-t ajánlotok vagy boldogulnék az AF-el is. tudom olcsóbb, de mivel nem használtam még egyiket sem nem tudom, hogy melyiket merjem megvenni. Olyat szeretnék, amivel később pénzt is tudok keresni. Már jelentkeztem egy tanfolyamra ami márciusban indul. Szóval komolyabban szeretnék ezzel foglalkozni. A másik kérdés, hogy a fix 50-est vagy kisebbet vagy nagyobbat érdemesebb vennem? Ha most veszek egyet egy ideig nem szeretnék erre költeni, szóval olyan kellene, amivel fejlődhetek és használható pár évig. Előre is köszi.

#vásárlás #fotózás #fényképezés #fotós #portré objektív #fotózással foglalkozni
2016. febr. 18. 12:05
 1/6 Lajos54 ***** válasza:

Bár nem igazán számítástechnikai kérdés (igaz, a digitális fotózás már egy picit az), de:

az 5200-ast ismerem, megjelenése óta olyat használok. Előtte D60-as volt pár évig. Az 5200-as géppel (ebben a kategóriában) én meg vagyok elégedve. Nagyon sokat fotózok vele (munkahelyi feladat, rendezvények archiválása) de eddig nem csalódtam benne.

Ami az objektívet illeti: nem választanám a fix gyújtótávolságot, inkább valamilyen kisebb átfogású zoomot. Sokkal mozgékonyabb tudnál vele lenni. Az én gépemen egy AF-S Nikkor 18-55 van alapoptikának, persze ez nem kimondottan portré objektív.

2016. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor akarj pénzt keresni, ha már fel tudod építeni magadtól a felszerelésed. Azt ugye tudod, hogy pénzt akkor kérhetsz fotózásért ha szerepel a tevékenységi körödben, ehhez pedig OKJ-s végzettség kell? A kérdésedre egyébként lehetetlen válaszolni, mert neked kell(ene) tudni és érezni, hogy ahhoz amit fotózni szeretnél és amit meg szeretnél mutatni vele, ahhoz milyen eszközökre van szükséged.
2016. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Jelenleg nem kérek pénzt a fotózásért, a felkérésért sem kérnék, mivel a tanfolyam márciusban kezdődik és addigra nem lesz meg róla az okj-s papír. Mivel komolyabb feladatnak tartom az esküvő/eljegyzés fotózását, ezért gondoltam, hogy ha már lecserélem akkor olyanra, amit egy év múlva nem kell lecserélnem.
2016. febr. 19. 08:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy esküvőt nem belépő eszközökkel fotóznak?Azt, hogy esküvőre redundáns (tehát minimum 2 váz, több objektív) felszerelés kell?
2016. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha olyat akarsz amit nem kell lecserélni vegyél egy D750-et, vagy ha esküvőzni akarsz akkor kettő, objektívnek egy 24-70-et, egy fix 50-est, esetleg egy 85-öst és egy 70-200-at, egy vakut, kioldót és tanuld meg ezeket használni.
2016. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem addig ne akarj gépet venni egy fotózáshoz, amíg nem tudod, hogy mire is volna szükséged. vagy csináld a "munkát" azzal a géppel, amid van és amit már ismersz, vagy vásárlás helyett gondolkozz el inkább a bérlésen, mert akkor lehetőséged van kipróbálni és mégsem adsz ki egy vagyont érte, hogy aztán rájöjj, ez neked mégsem jön be.


teljesen mindegy, hogy mások mit mondanak neked, hogy mivel kell/érdemes ilyesmit csinálni, mert az a kérdés, hogy te mit és hogyan csinálsz és ahhoz NEKED mi felel meg. ezért szokás előbb megtanulni fényképezni, a tudás birtokában már el tudod dönteni, hogy mire van szükséged és tudsz ez alapján vásárolni. szerintem nem érdemes ezt a sorrendet felrúgni, mert csak csalódás lesz belőle.


ha még azt se tudod, hogy te milyen felszereléssel szeretnél fényképezni, akkor meg szerintem egyáltalán ne vállalj el munkát még ajándékba sem, mert abból általában komoly csalódás szokott lenni. egy eljegyzésfotózást mondjuk nagyon nem tudsz elszúrni, mert ha ingyen csinálod és nagyon nem sikerül, legfeljebb megcsináltatják újra valaki mással. de egy esküvőt már nem lehet megismételni, ha a tapasztalatlan fotós elszúrta a képeket - ha meg még jóban is vagytok, akkor ezen akár tönkre is mehet egy barátság...


én jártam már úgy, hogy vendégként voltam egy esküvőn és csak véletlenül volt nálam fényképezőgép, mert munkából mentem, de marhára örült neki az ifjú pár, hogy mégis beálltam fotózni, mikor láttam, hogy a fotósuk nincs a helyzet magaslatán, mert kiderült, hogy az önként (és ingyen) jelentkező ismerősük pocsék képeket csinált...

2016. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!