Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows újra telepítése után...

Nandipapp99 kérdése:

Windows újra telepítése után miért 100%-os a proci kihasználtsága?

Figyelt kérdés
Win 7 Professionalt(32 bit) lecseréltem Home Premiumra(32bit),de folyamatosan 100% a kihasználtsága a procinak,és durván be van lassulva az egész gép,sokkal rosszabb mint előtte.Már Eset Smart Securityval át vizsgáltattam az egész gépet,talált 6 vírus,ki is iktatta őket,de semmiféle változást nem észleltem.
2016. márc. 28. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
feladatkezelő folyamatoknál megnézed mi fut és le állítod,
2016. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dongaben ***** válasza:
Valószínűleg a frissítések telepítése "eszi" a processzort...
2016. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lajos54 ***** válasza:

Ha egy frissen telepített rendszer már vírusos, akkor ott nagyon nincs rendben valami...

Honnét származik a telepítő? Sok "ingyenes" telepítő ingyen szállítja a nem kívánatos "kiegészítőket" is.

Amúgy pedig az újonan telepített Windows egy darabig orrba-szájba tölti le a frissítéseket, és egy kicsit gyengébb gépet bizony elég rendesen meg tud fogni.

2016. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


#2-es nek valószineleg igaza van. A Windows update lehet a bünös.


Regisztráld ujra, vagy kapcsold ki : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..


Sok sikert

Üdv.

2016. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy friss telepítés után a rendszer "pakolászik", frissítéseket szedd.
2016. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,általában ott babrálok vele,a feladatkezelőben,de ott az svchost.exe pörgeti,de ha ezt kiiktatom vagy összeomlik az op rendszer,vagy valami nem működik,akkor fel raktam rá a win7 home-ra,gondoltam sok volt neki,így hát vissza raktam a professionalt,egész szépen elis futott szép gyorsan,de most a napokba újra fullos a proci,szaggatnak a játékok,lassú a net,de van még itt egy probléma,hogy a hűtőventilátorom tropa,egyszóval nemis forog,has kézzel rásegítek akkor is kb 10-20 rpm-el forog és csúnyán morog,és ha esetleg ez terheli a processzort
2016. ápr. 29. 21:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Amikor semmi nem fut a gépen(pl.internet,játékok,film,zene,letöltés,instalálás) akkor 52-60% között mozog a kihasználtság
2016. ápr. 29. 21:30
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

Két összetevőjű a dolog.

az egyik, a legsürgősebb: cseréld ki a hűtőventilátort, hiszen nem véletlenül van rászerelve. Ha túlmelegszik a proci, és véletlenül nem működik a hővédelem, akkor annyi. De a minimum, hogy leáll a gép.

A másik: mint már előbbi hozzászólásokban is olvashattad: egy újonan feltelepített oprendszer, főleg, ha régebbi (merthogy a Win7 már ilyen), rengeteg, esetleg száznál is több frissítést kell, hogy letöltsön. Ezeket nem egyből teszi, hanem folyamatosan. A frissítések letöltése, keresgélése (erre való az a bizonyos svchost), legalábbis részben. Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

Tehát, amíg "utol nem éri magát", néha nagyon komolyan, szinte majdnem használhatatlanságig leterheli a gépet. Ez persze függ attól is, milyen erős a hardver.

Próbáld ki, hogy átmenetileg kikapcsolod a frissítések keresését és letöltését. (Vezérlőpult, Windows Update).

Megszűnik a lassú működés.

Érdemes olyankor visszakapcsolni, amikor ott tudod hagyni a gépet, hadd dolgozzon.

Ha végzett a frissítések bepótlásával, valószínűleg megszűnik ez a probléma, akkor már hagyhatod az automatikus frissítést.

2016. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz szépen,sikerült megoldani a problémát,Services-be a Windows Update-et leállítottam.
2016. okt. 16. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!