Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért restartol a számítógépem...

Miért restartol a számítógépem, minden előjel nélkül?

Figyelt kérdés

Teljesen random restartol, pusztán ennyit ír az event logba : The previous system shutdown at 5:43:13 PM on 4/4/2016 was unexpected.


Nyáron vettem a gépet, 1000 euróba került (én raktam össze) szóval nem elöregedés okozza.


Azért is furcsa, mert nem egy kiszámítható dolog, már kb 4-5 hónappal ezelőtt volt az első alkalom, aztán azóta még párszor előfordult, de mivel többnyire hetek teltek el egy-egy alkalom között, nem igazán foglalkoztam vele.

Tegnap viszont 4 óra alatt 4-szer is restartolt, ma meg egyszer. Ugyan legtöbbször játék közben fordult elő, (amikor is eléggé felhevül a videókártya,de még bőven a megengedett határon belül van - és a turbina hangerejű ventilátorok gondoskodnak is róla, hogy így maradjon) de nem hiszem hogy a túlhevülés okozza, mivel pl ma internetezés közben fordult elő.

Külömböző terhelő programokkal próbáltam már előidézni, de hiába kínoztam mind a processzort, viedókártyát, ramokat - olyan szintekig amiket még a legdurvább játékok közben sem tapasztalnak - nem sikerült előidézni, teljesen véletlenszerűnek tűnik.


Szerintetek mi okozhatja ezt? Nagyon hasznos lenne vmi program, ami konkrétan feljegyezné hogy mitől restartol, pl. túlhevülés miatt, vagy a táp nem elég erős stb., a windows event logja sokban nem segít...



2016. ápr. 4. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a biosban beállítod hogy ne induljon újra, akkor lehet hogy kapsz infót amikor leáll.
2016. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Próbáld ki egy másik táppal ha van kölcsönbe. Én vagy a tápra tippelnék, vagy túlmelegszik tényleg valami. Monitorozd folyamatosan a procikat. Sztem a kézmeleg a megfelelő mindenben. Ha valami forró, az már sok, alul van méretezve a hűtés. Hiába mondják, hogy 80-90fokon is megy. Nem egészséges. Van-e rendesen paszta a hűtők alatt, jól van-e felhelyezve a hűtőtömb, a ventillátoroknál meg állíts állandó max fordulatot.Próbáld ki így. De a hőfokokból úgyis kiderül, hacsak nem olyan gyors a hőmegfutás, hogy logolni sincs ideje. Sztem. Procinál én 45 fokot mondanék, videókártyánál meg max 60at. Ez még a kényelmes sztem.Nézd a hőfokokat. 60fölé ne menjen. Plusz nézd meg tiszták-e a tömbök. A por sokat ront a hűtésen, főleg ha határra van méretezve ami jellemző a spórolós világban.
2016. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A bios-os tippet köszönöm, remélhetőleg az majd megmagyarázza a pontos okát.


Lehetséges hogy a por az oka, már vagy 2 hónapja pucoltam ki utoljára, de annyira nem is szokott felgyülemleni, a beépített porszűrők elég hatékonynak bizonyulnak.


Igazából én is a tápra, vagy a hűtésre gyanakodnék, de mivel akkor is előfordul, amikor nincs leterhelve, tehát a CPU 30 a GPU pedig 40 fok körül forog, így nem hiszem hogy a túlmelegedés okozza (egyébként a GPU-n 90-95fok a maximum amit még el kéne bírnia, de 70-75 celsius fölé nem igazán szokott felmenni), legalábbis nem minden esetben. Ahogy a táp sem annyira gyanús, hiszen ilyenkor biztosan elegendő energiát tud biztosítani.


Bár azért ki fogom próbálni a tápcserét, lehet csak gyári hibás - bár ez igazából bármelyik alaktrészre igaz lehet, ezért szeretnék vmi pontosabb hibaüzenetet, hogy ne a sötében kelljen tapogatózni. Remélhetőleg a bios-os változtatás segíteni fog.

2016. ápr. 4. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem szivatott így a gép kétszer is. Egyszer a cpu hűtő egyik rögzítője pattant ki, havernál pedig egy új gép amiben bios-ban alacsonyra volt állítva a processzor vészhelyzeti hőfok. Elég volt ahhoz egy weblap megnyitása tele gépgyilkos reklámokkal hogy restartoljon.
2023. ápr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!