Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Negatív filmek tisztítása -...

Negatív filmek tisztítása - mivel és hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem pár hete egy negatívszkennert, és van csomó negatív fotóm, amit szeretnék gépre vinni. A bajom csupán annyi, hogy néhány film minősége gyatra, és viszonylag régi és pótolhatatlan képekről van szó. Van valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogy mivel lehet a negatívokat megtisztítani? Én személy szerint szemüvegtisztító kendővel csinálnám, de nekem úgy tűnik az nem elég. Persze utómunkázom is a képeket, de sok idő egy-egy kép, ezért inkább valami drasztikusabb de hatásosabb módszert szeretnék kipróbálni. Minden ötletet előre is köszönök.

2016. ápr. 10. 11:02
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Még a "régi szép időkben", amikor fekete-fehér negatívra fénképeztünk, otthon laboráltam. Akkoriban lehett kapni egy vegyszert, ha jól emlékszem "Nemit csepptelenítő" volt a neve. Az előhívás utáni mosás végén kellett az öblítő vízbe cseppenteni belőle, majd pár perc áztatás után, amikor kivettem a filmet, volt egy speciális csipesz. Ezzel kellett lehúzni a vizet a negatívról, majd kiakasztva rövid idő alatt cseppmentesen száradt. Így nézett ki a lehúzó csipesz: [link]

Néztem a neten, most ilyen csepptelenítőt találtam: [link]

Tehát egy tiszta műanyag tálban tiszta vízben be kellene áztatni a negatívokat, esetleg áztatás után egy kicsit ujjal le is lehet mosogatni őket, ha nagyon szennyezettek. Utána a csepptelenítős áztatás, majd a csipesszel való lehúzás, végül pormentes helyen (például fürdőszobában kiakasztva) szárítás. Szerintem ez lenne a legjobb módszer.

2016. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel szennyezettek a negatívok?

Nem a saját fedeles dobozukban voltak tárolva?

[link]

2016. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!