Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elromlott a laptop billentyűzete?

Elromlott a laptop billentyűzete?

Figyelt kérdés

Sikerült ráöntenem a kávémat a laptop mellé(jobb alját érte csak, de behülyült a billentyűzetem.


Ha "e"-t nyomok ezt érzékeli: e+

Ha "c"-t nyomok ezt érzékeli: Egy c betű, és nyom egy entert

Ha "space"-t nyomok ezt érzékeli: - (egy spa

ce és egy kötőjel



Remélem nem rontottam el véglegesen



2016. ápr. 16. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
De véglegesen lehalt. Tipikus billentyűzet halál, mikor valami extra dolgot csinál bizonyos gomok esetén. írd le milyen laptop itthoninál jóóóval olcsóbban tudok neked billentyűzetet nézni.
2016. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, valószínű elromlott, nem tudom, h forró kávé volt-e de annak hatására egy picit elmozdulhatnak, össze érhetnek és ezért érzékeli a c-t enternek
2016. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És ezt itthon nem lehet szétszedéssel megoldani, kitisztítani?


ASUS X555L

A laptop típusa

2016. ápr. 16. 10:43
 4/10 anonim ***** válasza:

De meglehet oldani szétszedéssel és új billentyűzettel. A folyadék szétmart pár dolgot és összekavarodtak a dolgok. Barátnőm gépe nagyon hasonlóan járt, sör löttyent bele, onnantól bizonyos gombnyomásokra extra gomokat ütött le.


Ha a lehető legolcsóbban akarod megúszni akkor orosz billentyűzetet már 4000ft alatt kapsz.

[link]


Annyi, hogy pár ciril betű van rajta, de minden gomb a helyén, és billentyűzet matricával meg át lehet címkézni.

2016. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy elromlott? Kutya baja :D


Nézz vaterán ilyen tipusú billentyűzetet, vagy hasonló bontott gépet. Esetleg megpróbálhatod megtisztítani.

2016. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sose értettem, miért kell a gép előtt enni-inni...
2016. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kezdet kezdetén, az első tanfolyamokon elhangzott: gépnél ülve nem eszünk és iszunk rajta, nem öntünk rá se kolát, se joghurtot. 1992 óta én ezt teszem, nem bántam meg.
2016. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bevittem inkább egy szervízbe, majd kiderül,hogy mekkora baja lett végül.


Grafikus munkákat végzek, reggel meg még nem vagyok annyira toppon, hogy rendesen tudjam végezni a dolgot, ezért kellett a kávé. Jobb ott kávézni, mint cigi mellett, úgy gondolom. De azért mostmár erről is leszokom

2016. ápr. 17. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit linkeltem linket ott 4000ft lenne mindennel együtt a billentyűzet beleértve a postát, igaz van rajta ciril betű, de a szerviz valószínű egy barátságos 15 000ft os árcédulát fog felkínálni, ami nem mindegy.
2016. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
minusz baráti ár. Jó barátunk az bolt tulaja, ahol vettük a gépet. Egyik alkalmazotta fogja kitakarítani. Mondta, hogy nem lesz nagy összeg. Meg amúgy is, nem fogom elkezdeni szerintem takarítani, bármit elronthatok. .eg elvileg ha hagyjuk koszosan, ha most nem is, később biztos a gép halálát fogja okozni
2016. ápr. 17. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!