Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok filmet lejátszani...

Hogyan tudok filmet lejátszani tv-n hálózati meghajtóról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A tv egy:

LG LA6200 Full HD 1080p Cinema 3D Smart LED TV

Samsung 60D6500 Smart TV

A szerver: Win 8.1

kapcsolat: LAN



2016. ápr. 20. 15:45
 1/7 Gábor_79 ***** válasza:

Ha a gépen már megy a média-megosztás, akkor a Samsungnál a Smart Hub > Saját tartalom vagy ilyesmi és megtalálod azon belül a számítógép nevét és tartalmát.

Ha nem menne a sz.gépen a megosztás, akkor szolgáltatásokban engedélyezni és indítani kell a Win Media Player megosztási szolgáltatást. A Hálózati és megosztási központban szintén be kell kapcsolni az engedélyeket, stb.

2016. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem jo. A meghajtót többi gép látja de egyik tv se.(A samsung latja a mappát de csak a mondjuk 100 filmből 4 et lát. Összesnek ugyan az a kiterjesztése.) Azokat le is játssa szóval nem a megosztással lehet gond :\\\\
2016. ápr. 22. 23:09
 3/7 Gábor_79 ***** válasza:

Nem részleteztem elsőre mindent, mert sokszor eltűnik a kérdező a kérdés után.

LG TV-ém nem volt, csak anyáméknál van egy, úgyhogy azt nem volt alkalmam tesztelni. Viszont a Samsung nálam is így működik. De csak addig, amíg egyszer be nem tallózom közvetlen a TV-be. Az pedig úgy történik, hogy meg van a médiafile, (*.mkv kiterjesztést nem játszik le hálózaton, csak ha átírod a kiterjesztést *.avi-ra. Nem konvertálás, csak a kiterjesztés átírása.) a televízió be van kapcsolva és a fájlra jobb gomb > 'Lejátszás a következőn' Samsung TV kiválasztása. Elkezdi lejátszani; a TV-nlsőre engedélyezni kell a lejátszást. Le is állíthatod. Ezek után már a TV-ből ki lehet választani a mappából a fájlt. Nálam 5 meghajtóról vannak sorozatok.

Jobb megoldást nem találtam egyenlőre. De így legalább működik. win 7-et használok

2016. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg próbáltam, ahogy mondtad. Le játszottam, de még igy sincs meg a mappa. Esetleg tudnál itt vagy facebookon privátot írni? Ott tudok képet küldeni, hogy mit látok a tv.n :)
2016. ápr. 23. 19:19
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:

Nem tudom annak van e jelentősége - talán igen, mert mindig egyféleképpen csinálom - hogy a TV-n miként nyitom meg.

Szóval: Saját tartalom > Videók > Mappák > Meghajtók kiválasztása, azaz a rendes elérési út végigvitele.

2016. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gábor_79 ***** válasza:
Ilyenek néztél az LG-vel kapcsolatban? Az első szakasza az idevágó [link]
2016. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtam
2016. ápr. 25. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!