Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapok ilyen e-maileket,...

Miért kapok ilyen e-maileket, ha nem regeltem sehol, és hogy lehet letörölni, hogy többet ne kapjak?

Figyelt kérdés
Folyamatosan, tucatjával kapom az olyan maileket, hogy innen én innen kedvezményesen lehet letölteni. Van amikor olyat írnak bele, hogy a múltkor beszéltünk chaten és küldöm a linkeket. De én nem chatelek, nem is nézek ilyen oldalakat, mert nem szoktam töltögetni. Hogyan lehet megszűntetni ezeket a leveleket? Ráadásul nem egy helyről jönnek, hanem "magánszemélyektől". Írjak mindenkinek vissza külön, h hagyjanak már békén??? Egyáltalán honnan tudják az e-mail címemet?
2008. szept. 23. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kéretlen reklámlevelek, azaz spam. Némelyiknek megtévesztő szándéka van, ezért álnevek mögé bújva úgy ajánlanak bizonyos (általában letöltős fizetős warez) oldalakat, mintha ismernének téged. Hátha így nagyobb eséllyel veszed be a csalit, és fizetsz. Ezek nem magánszemélyektől jönnek, csak ügyesen át van írva a fejlécük, hogy úgy tűnjön.


A címedet háromféleképpen találhatják meg.

1. Regisztrálsz egy oldalra, aminek az üzemeltetője visszaél a jogaiddal, és hatalmával, s vagy továbbárusítja spammelőknek, vagy ő maga szerez bevételt spammelésből.

2. Vannak programok amik végignézik a netet email címek után kutatva, s ha pl. egy fórumra valaha beírtad a címedet, azt megtalálják, és utána továbbárusítják spammelőknek.

3. Msn, wiw, és egyéb helyekről szedik össze a címedet, ha az publikusan látható, és megvan adva.

2008. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kapok naponta vagy 20 spam-et, valószínűleg valamelyik fórumról szerezték a címem.

Szerencsére a gmail-es címemről van szó, az meg magától kiszűri a spam-eket.

Ha a szolgáltatódtól kapott címedre jönnek, akkor szerintem nem tudsz mit csinálni, legfeljebb megszünteted ezt a címet.

Fórumon és egyéb helyen meg mindig olyan címet kell megadni, ami egy ingyenes e-mail-szolgáltatónál van.

Mint írtam, a gmail magától szűr, a citromail-nél meg be lehet állítani adott címeket, hogy onnan ne fogadjon, stb.

Mostanában meg már van egy regisztrálós címem, amit másra nem használok, és ha oda jönnének a spam-ek, azt egyszerűen megszüntetném.

2008. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:-)
2008. szept. 23. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

ha angolul jönnek ilyen hülyeségek akkor legalul nagyon apró betűvel h még véletlenül se vedd észre láthatsz egy olyat hogy: subscribe

na arra kell katt és akkor az a leiratkozás

2008. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok, de elírtam, nem SUBSCRIBE, hanem UNSUBSCRIBE
2008. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos spameknél az UNSUBSCRIBE linkkel kifejezetten árthatsz is magadnak. Ugyanis néhol ez is megtévesztés. Ha ráklikkelsz a linkre, akkor az információ nekik, hogy az email címed aktívan használod. S mivel az aktív címek többet érnek spammelők számára, ezért előfordulhat, hogy azután még többet fogsz kapni másoktól is.
2008. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én is szoktam ilyeneket kapni,gmailos vagyok,de én meg sem nyitom,ha ismeretlen,hanem pipa elé,törlés.A spamoknál ugyan ez!
2008. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vedd maxra a spamszűrőt, és minden ilyen levél címét tiltsd le... van ahol kulcsszavakat is lehet állítani, ami alapján szűr, de ilyennel még nem találkoztam
2008. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos láttatok már őrülteket, akik valami érthetetlen okból mindenhol szétkódolva írják az íméjlcímüket, tehát zokni (hol?) levelezos pont com :) Ők a bölcsek. Túl sok bot halászgat a zavarosban.
2008. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!