Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet az akadozás oka?

Mi lehet az akadozás oka?

Figyelt kérdés

Néhány napja a gépem egyszerűen elkezdett meg-megakadozni. Rendszertelenül, hol néhány másodpercenként, hol néhány percenként. De még az egérkurzor az asztalon is.


Elvileg semmi oka nem lenne rá.

A hőmérsékletek nem magasak:

CPU: 37°C; North Bridge: 37°C GPU: 28°C, VRM (VGA): 32°C; HDD: 33°C; SSD: 40°C

Frissen portalanított (már az akadozás kezdete után, nem segített).


A háttértárak (HDD+SSD) kondíciója 100%. Szabad hely a HDD-n 15%, SSD-n 36%.


Az erőforráshasználat nem különb, mint korábban (CPU: 10-12% idle, RAM: 30-33%, lemez és hálózat általában 0-2%).


Left4Dead 2-vel kipróbálva játékban sem sűrűsödik meg az akadozás.


Avast nem talált semmit, torrentes programokat nem használok, új/potenciálisan veszélyes weboldalakat nem nyitottam meg, a Windows eredeti, dobozos, tegnapelőtt frissítettem 10-re 8.1-ről (az akadás előtte kezdődött, a frissítéstől független probléma, de az nem oldotta meg). Az akadozás kezdete előtt semmilyen új programot nem telepítettem, új hardver sem került a gépembe.


A táp öreg, de nem kukaszökevény (Gigabyte Superb 460W) UPS-en keresztül csatlakozik a villamos hálózatra.

[link]

Túlterhelve nincs.



2016. jún. 10. 17:17
 1/1 A kérdező kommentje:
Furcsa, a probléma most már 100% szoftveres. Tegnap flashdriveról bootoltam egy Ubuntut és nemhogy annál nem jelentkezett, de azóta látszólag a Windows is megjavult.
2016. jún. 11. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!