Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop szétszedése tisztítás...

Laptop szétszedése tisztítás céljából hogyan? Acer Aspire 4552G. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Laptop: Acer Aspire 4552G

Bal oldal: [link]

Jobb oldal: [link]

Alja: [link]

Billentyűzet felőli rész: [link]


Szedtem már jó pár laptopot szét, de eddig mindig olyan laptoppal volt dolgom, amelynek az alján egy levehető rács található. Ennél a típusnál pedig az egész egybe van építve, így teljesen le kellene bontani az alját, hogy a portalanítást elvégezhessem.

A kérdésem az lenne, hogyha kicsavaroztam az alsó részeken, akkor hogyan emeljem le úgy a műanyag alapot, hogy ne sérüljenek az USB és egyéb kiálló részek, amelyekről le kell emelni? Van valami fortélya vagy csak lefordul majd magától ha emelem?


2016. jún. 26. 18:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Ugyanennyi, mint ebben a videóban? (Csak azért kérdezem, mert ugyebár a fenti videóban csak 4552-es típus van.)
2016. jún. 26. 18:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, igen érdemes ilyenkor youtube-os videókon megnézni, hogy is kell szétszedni. Nekem is hasonló felépítésű a laptopom. Ha kicsavarsz mindent az aljáról, akkor megfordítod és egy kártyával (pl bankkártya..) óvatosan végig viszed a felső és alsó rész kötött, majd ha minden kipattant, akkor óvatosan emeld le. Figyelj arra, hogy a szalagkábelek rövidek, nehogy szakadás keletkezzen. A portalanításon kívül érdemes még újrapasztázni a processzor - hűtőt, illetve teljesen kikapni a hűtő ventilátort, és azt is kifúvatni. Ajánlom még, hogy havi egyszer a hőkivezetésnél 10-15 másodpercig szívasd ki porszívóval.
2016. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!