Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezzel a videókártyával mennyi...

Markecmester11 kérdése:

Ezzel a videókártyával mennyi idő alatt tudok le renderelni egy 10 perces videót?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jún. 27. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az azért függ a procidtól is.
2016. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Intel Core i5 4460-as .
2016. jún. 27. 11:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Meg azért a videótól is függ, ha pl csak egy kockát forgatsz, akkor az marha gyorsan meglesz:)

De csinálhatsz olyan modelleket is, ami évezredekig renderelődne.

2016. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én gameplay videókat szeretnék csinálni , pl.Minecraft . Az úgy kb mennyi időt venne igénybe , 10 perc formályában ?
2016. jún. 27. 11:20
 5/13 anonim ***** válasza:

"egy 10 perces videót"

na akkor elmondom hogy annyi változó van ebben mint csillag az égen. kezdjük a legalapabb hárommal:felbontás,bitráta,formátum


na ezt kb SENKI sem tudja megmondani hogy mennyi idő lerenderelni főleg hogy különböző programokban különböző időbe telik.


minden változó ismeretében sincs olyan ember aki ezt meg tudná neked mondani kivéve ha pont ugyanazzal a konfiggal ugyanazzal a programmal ugyanazt a videót ugyanazzal a specifikációkkal renderelte le tegnap.

2016. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne 100%-ig otthon, de úgy tudom, hogy a CPU render jobb minőségű és jobban konfigurálhatóak a beállítások, igaz lassabb művelet. A GPU-kban rejlő számítási kapacitásokat is ki lehet használni, de azok általában korlátozottabb opciókkal érhetők el és minőségre is gyengébbek. Az is lehet, hogy ma már ez kevésbé igaz, de tudtommal rendes video renderhez inkább CPU-t használnak (vagy még inkább mindkét egység dolgozik).

Most találtam egy Adobe Premier tesztet, ahol a benchmarkban főleg a GPU-t dolgoztatta a rendszer, de a valós tesztben a GPU-nak már jóval kevesebb munka jutott (gondolom csak azokat a feladatokat kapja meg a GPU, amiben kifejezetten hatékonyan tud működni). A szintetikus tesztekben szépen skálázódnak a GPU-k is, de a való eseteknél nagyon sokat számít a processzor:

[link]

A kérdés másik felére válaszolva meg nyilván nem mindegy, hogy a 10 perces videó milyen jelenetekből áll (egy pörgős akció vagy egy beszélgetés) illetve milyen beállítások, effektek vannak hozzáadva a feladathoz. Szóval erre sincs egy fix válasz, hogy 5 perc vagy fél óra. Szerintem (személy szerint elg ritkán szoktam renderelni, azt is egyszerű programokkal).

Egy tapasztaltabb róka pontosabb/szakszerűbb választ adhat a kérdésedre...

2016. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én csak annyit szeretnék csinálni abban a 10 perces videóban, hogy csak játszok, meg FACECAM-ot raknék be. Szóval ez így kb. mennyi idő lenne ???????????
2016. jún. 27. 11:37
 8/13 Lajos54 ***** válasza:

Hiába szeretnéd olyan nagyon tudni, mint már többen írták, rengeteg dologtól függ.

Ha mondjuk (maradva a játéknál) egy katicabogárral szaladgálsz egy nagy fehér falon, az hamarabb meglesz, és a fájlmérete is kisebb lesz, mint ha mondjuk egy tarka virágos réten egy pillangóval repkedsz. Persze ez csak sarkított példa, de jól mutatja, hogy a kép tartalmán is sok múlik.

És akkor még ott vannak a már említett dolgok: eredeti felvétel mérete, tömörítése, a készülő felvétel mérete tömörítése stb.

Éppen ezért, még csak hozzávetőleges időt is nagyon nehéz lenne mondani, úgy, hogy az fedje is a valóságot.

Egyszer elkészíted, aztán majd meglátod...

2016. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jó látom nem érted de nem magyarázom el megint. amúgy is buta és értetlen vagy hozzá hiába próbálkoznak csoportosan elmagyarázni egy dolgot az emberek nem érted meg


ne csinálj gémpléy videókat főleg ne májnkráftót senkit nem érdekel de remekül megbélyegzed magad a jövőben gondolok itt az iskolákra és álláslehetőségekre ezen kívül már többszörösen bebizonyítottad hogy a technikai ismereteid sincsenek meg


alapból az a kártya már nem is éri meg az árát max pár hét múlva használtan, a szüleid pénzét meg ne költögesd ész nélkül rengeteget dolgoznak érte májnkráftozni vga nélkül is tudsz

2016. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak hogy abbahagyd a kérdezősködést.

Egy 10 perces MC. videót facecammel, 34 perc, és 19 másodpercig fog elkészíteni. Feltéve hogy péntek van, és április.

2016. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!