Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mac os-t érdemes telepíteni...

Mac os-t érdemes telepíteni egy asztali PC-ra?

Figyelt kérdés

Ez alapból nem egy Mac. Szeretném kipróbálni, hogy mit tud a Mac és hogy tetszik a környezete. Ez a gép alapból nem Mac-es egy sima asztali gép.

Amikre a gépem használom: netezés, egyszerű programnyelveken kódok írása, prezentációk készítése, szövegszerkesztés és héba-hóba játszok kicsit.

Ami fontos: Sebesség, stabilitás (4 gb ram miatt memória takarékosság).



2016. júl. 28. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem OS X-et nem lehet csak úgy megvenni és telepíteni, hanem csak Machez adnak, de nem tudom, nekem sose volt, ez csak egy tipp
2016. júl. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha ki szeretnéd próbálni, akkor mindenképp érdemes keresned egy jobbféle Hackintosht, de előtte ellenőrizd le, hogy a meglévő hardvereidet támogatja-e!

Nálam pl. nem volt hang és a hálózati kártyát sem ismerte fel.

Ha hosszútávon szeretnéd használni, annak sincs akadálya, ám egy-két fórumot nem árt áttúrnod előtte a kompatibilitással és a beállításokkal kapcsolatban! :)


U.i.:

Szerintem klafa kis rendszer, kár hogy ami hivatalosan van alatta hardver, az nem más mint egy többszörösen túlárazott PC... :(

2016. júl. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Alain Delon ***** válasza:
A Mac nem olyan, mint a Windows vagy a Linux disztrók, hogy különböző hardvereken elfut. Arra van kihegyezve, amire rá van telepítve. Valamilyen szinten elfuthat máson is, de szinte biztos nem lesz 100%-os.
2016. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

„Ami biztos, hogy intel alapú pc legyen, amd-vel kár is próbálkozni. Sőt, az se elég,hogy intel procid van egy valamilyen alaplappal":

[link]

[link]

2016. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen fölösleges vele próbálkozni. a MacOS-t arra találták ki, hogy tökéletesen működjön az apple hardverein, és ezt nagyon jól is csinálja, viszont semmilyen más hardvert nem támogat.


szóva szerintem csak az idődet pazarlod vele.

ha unod a windowst és kísérletezni vágysz, akkor szerintem inkább a linux felé orientálódj, sokkal nagyobb flexibilitást kínál minden téren, mint akár a win, akár a macos.


kezdésnek próbáld ki pl a linux mint-et vagy az ubuntut, amire te használod, tökéletesen megfelelőek, és nagyon nagy valószínűséggel hibátlanul is futnak majd a gépeden.

2016. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És mégha sikerülne is minden harveredet munkára fogni osx alatt, ott nem nagyon találsz varezolt photoshop-ot, meg kell venni rá minden progamot:

[link]

[link]

A mac a gazdagok kiváltsága.

2016. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A linuxokat már körbejártam. :) Kipróbáltam az ubuntut illetve annak kistestvéreit (mint, lubuntu, kubuntu, xubuntu), debian, kali, backbox, backtrack, mandriva. Ami miatt nem tetszik az Ubuntu-ban (ezért is váltottam le), mert, hogy az integrált videókártyámat nem szereti vagy nem tudom, de néhány nap múlva a grafikus felület elkezd hülyén viselkedni.
2016. júl. 29. 22:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként photoshop-ot pont nem is nagyon szoktam használni. Egyébként nCore-on találtam azt is :D
2016. júl. 29. 23:00
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és a procim is Intel. Bár elvileg ilyen szempontból lényegtelen, mert feltelepíteni fel tudom(tudnám) csak működni nem fog nem?
2016. júl. 29. 23:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Na látod, már az ubuntu is problémákkal fut a gépeden, akkor mit vársz egy mac-től?

Egyébként létezik macbuntu is:

https://www.youtube.com/watch?v=4qo9pXmckhE

2016. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!