Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért mennek tönkre ilyen...

Miért mennek tönkre ilyen hamar a laptopok?

Figyelt kérdés

Körülbelül 7-8 éve van saját laptopom, előtte asztali gépet használtam. Amióta laptopom van, folyamatosak a problémák. gyakorlatilag max. 1 évig bírják.


A mostani féléve van meg, használtan került hozzám. Egész nap megy, állványon van, vagy ha elutazom vhova, akkor könyveket rakok alá, hogy tudjon szellőzni. Már kezdődnek a gondok, ugyanis néhány hete lefagy hetente 1-2 alkalommal. Nem szokott rázkódni, egyszer vittem magammal külföldre, és egyszer- most - pár száz kilométerre.


azon gondolkodom, h ha ez is tönkremegy, akkor elfelejtem a laptopokat, és veszek asztalit. másoknál is azt látom, h csak azok bírják sokáig, amiket csak napi 1-2 órára kapcsolnak be. tényleg nagyon idegesítő, mert eléggé vigyázom a dolgaimra, a laptopokkal viszont állandóan problémám van.



2016. júl. 29. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert egy PC gépháznyi alkatrészt zsúfolnak bele egy spirálfüzet nagyságnyi helyre. Hővezetés, és áramlás nulla, ezért állandóan forró a cucc, és így hónapok alatt tönkre megy.
2016. júl. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mit javasolsz, felejtsem el a laptopokat? Tulajdonképpen akkor a hordozhatóságon kívül csak hátrányuk van, ha jól értem.
2016. júl. 29. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy 7-8 éves Acerem van. Új korában még gariban cserélték az LCD meg nemrég vettem bele egy nagyobb vinyót és billentyűzetet kellett cserélni, de amúgy egyben van. Majdnem napi 24 órát megy (kb csak amíg a melóhely és az otthon között ülök buszon, addig van kikapcsolva)

Kicsit már öregecske, de még megy.

Kár, hogy több RAM-ot nem lehet bele rakni.

2016. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A laptopot maximum fél évente újra kell pasztázni mivel hamarabb ki szárad belőle a paszta plusz takarítani . Esetleg ha éppen nem utazol akkor egy laptop hűtéspadot alá tenni.
2016. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pinkpancser ***** válasza:
Azért van ez, mert olcsó gépet veszel. A minőségi gépek jóval tovább bírják! Munkához (igen rossz körülmények közt, ahl kapja a port, rezgést, meleget) használok több laptopot is. Az olcsó (pontosabban olcsó anyagokból gyártott) gépek fél évet se bírnak, de a használt üzleti HP már 3 éve megy.
2016. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4 évig bírta az extra olcsó(hardverhez képest) notim, pedig napi 10-12 órákat ment
2016. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dell Latitude laptopom van.
2016. júl. 29. 11:20
 8/11 pinkpancser ***** válasza:

Lehet jókat kifogni, de a gyártóknak ez már nem cél. Ugye az aksinál sem a cellákkal szokott baj lenni, hanem az elektronikával (van 486-os laptopom amiben 5 évente cellát cserélek és még megy, viszont elektronika helyett 3db termisztor van csak benne), ezzel is a vásárlást ösztönözve.

4-es hozzászóláshoz meg annyit, hogy fél év alatt a gagyi paszták száradnak ki. MX4 és társai éveket is kibírnak, és a hővezetésük is sokkal jobb mint az olcsó fehérnek.

2016. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű, belépőszintű Lenovo Idaeapad G505, majdnem 3 éves és semmi baja. De majdnem 100 ezret kértek érte FreeDOS-szal.

A régi (7 éves) kis Thinkpadom (2 GB) is nagyon szépen működik, pedig olcsó kis gép és használtan vettem.

2016. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Apám 8 évig használt egy Fujitsu Siemens Esprimo V5535 típusú laptopot. Semmi baja nem volt a 8 év alatt, csak újra kellett telepíteni, valamint kb. fogyóeszköz volt a töltője, annyit használta. Amúgy hardveresen semmi baja nem volt. Napokig be volt kapcsolva az a gép... Nem volt megkímélve, elhiheted. Elég öreg volt már és egyik nap bemondta az unalmast, nem volt hajlandó tovább működni (nem aksi probléma miatt).

Jelenleg zöbb, mint egy éve egy Dell laptopot használ (típust nem tudok mondani). Annak sincs semmi baja azóta, pedig használtan vette és az sem egy-két órára van bekapcsolva. Ráadásul hurcolja is.


Jelenleg én is DELL notebook-ot használok (Inspiron 3531), lassan egy éve (új). Semmi baja nincs. Igaz, nem húzgálom magammal sehová (pedig nem kellene néha), csak itthon használom, hűtővel, van, hogy napi 6-7 órán keresztül is nyüstölöm.


Anya is notebook-ot használ, Asus-t (x554-est, ha jól rémlik). Egy év után el kellett vinni szervizbe... Ő is hurcolja, és ő sem egy-két órákra kapcsolja be...


A családban van még egy laptop, amit évek óta használ az adott személy. Lenovo-t, ha jól rémlik, típust nem tudok mondani. Nem kellett neki sem vinni szervizbe, semmi baja nincs (legalábbis nem mondta), neki is csak újra kellett telepíteni néhányszor. Plusz a gyerek szedte ki kisebb korában a billentyűket a foglalatból, de nincs vele gond... Dolgozik rajta ő is, szóval nem napi 1-2 órát használja.



Szóval nem értem, mi sem egy-két órákra használjuk a laptop-jainkat, mégsem 0,5-1 évet bírnak ki a gépeink. Ahogy fentebb is írtam anya notebook-ával volt gond 1x kb 2 év alatt, azóta szépen működik. Pedig a családban egy laptop / notebook sem került 100.000 Ft-tól többe...

2016. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!